Kivotos tu Kosmu’da skandal büyüyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kivotos tu Kosmu’da skandal büyüyor

Yunanistan’ın ünlü Sivil Toplum Kuruluşu (STK) “Kivotos tu Kosmu” (Dünya’nın Gemisi) son günlerde şiddet skandalıyla sarsılıyor.

Zor durumdaki anne ve çocuklara yardım ve sığınma sağlayan STK’da yönetici ve çalışanların çocuk ve annelere şiddet uyguladıkları yönünde şikayetler birbiri ardına gelmişti.

Bu şikayetler hükümeti de harekete geçirirken, Hükümet Sözcüsü Yannis İkonomu, tüm gerçeği ortaya çıkarmak için derinlemesine araştırılması gereken ciddi şikayetlerden bahsetti.

‘Yasa herkes için geçerlidir’ diyen İkonomu, kimseye özel bir muamele yapılmayacağını vurguladı ve ‘Tüm dikkatimiz yapıda yaşayan çocukların güvenliğine odaklanmıştır’ diye ekledi.

Hükümet, bir an önce STK’da yönetimin değişmesi kararı almış durumda.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFET dondurulmuş tavuk rulosunu geri toplatıyor

Yunanistan Birleşik Gıda Denetleme Kurumu (EFET) salmonella tespit edilen beykon ve peynirle doldurulmuş dondurulmuş tavuk rulolarının toplatılması kararı verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Grigoropulos'un ölüm yıldönümünde polis yine saldırdı

Yunanistan’da 16 yaşındaki Aleksandros Gripgoropulos’un polis kurşunuyla öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçmiş olsa da eylemlerle anılmaya devam ediyor. Atina ve Selanik’te gerçekleştirilen polis şiddetine karşı protesto eylemlerde polis yine sert müdahale etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...