Fofi Gennimata ölümünün 1. yıldönümünde anıldı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Fofi Gennimata ölümünün 1. yıldönümünde anıldı

Yakalandığı amansız hastalık nedeniyle yaşama veda eden PASOK-KİNAL Partisi eski Genel Başkanı Fofi Gennimata ölümünün birinci yılında düzenlenen anma töreniyle anıldı.

Fofi Gennimata için ailesi ve PASOK partisi üyelerinin huzurunda, ölümünün birinci yıl dönümü için Atina Birinci Mezarlığı’ndaki Kutsal Agioi Theodoros Kilisesi’nde anma töreni düzenlendi.

Fofi Gennimata uzun bir dönem kansere karşı verdiği cesur savaşın ardından geçen sene hayata veda etmişti. Gennimata için 23 Ekim Pazar günü Atina’nın Birinci Mezarlığındaki Kutsal Agioi Theodoros Kilisesi’nde anma töreni düzenlendi.

PASOK yöneticileri ve vatandaşlar, Fofi Gennimata’yı anmak ve ailesinin yanında olmak için törene katıldı. Törene eski başbakan ve PASOK partisi eski Genel Başkanı Yorgo Papandreu da katılanlar arasında yer aldı.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ahmet Hacıosman, Filipinler'in Moro Bölgesini Ziyaret Etti

Rodop İli’nin eski PASOK milletvekili ve BAKEŞ’in eski başkanı Ahmet Hacıosman, 1-7 Eylül tarihleri arasında Filipinler’in Moro bölgesine yaptığı ziyaret hakkında açıklamalarda bulundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

PASOK Partisi, ND hükümetinin orman yangınlarına ilişkin açıklamalarını eleştirdi

ND hükümetinin, yangınların neden olduğu tahribatın boyutlarını anlamadığını ve gerekli önlemleri almadığını vurgulayan PASOK Partisi, hükümete derhal acil önlemleri kapsamlılaştırmak ve yangınların tekrarlanmasını önlemek için uzun vadeli bir strateji geliştirmesi çağrısında bulundu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Andrulakis: ‘Sahip olduğumuz doğal güzellikteki son alanları korumalıyız’

Yunanistan’da muhalefetteki PASOK-KINAL partisi Başkanı Nikos Andrulakis 24 Ağustos sabahı Rodop ilinin yangından etkilenen bölgelerindeydi.
Devamını oku...