Avgi gazetesi kapanmayacak: SYRIZA'dan destek kararı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Avgi gazetesi kapanmayacak: SYRIZA’dan destek kararı

SYRIZA Partisi Siyasi Konseyi abone sayısı artmayan Avgi gazetesinin günlük baskısının durdurulması önerisini kabul etmedi.

SYRIZA Partisi’nin siyasi kararıyla partinin yayın organı olarak yayın hayatını sürdüren Avgi gazetesi yeni bir karara kadar baskıya devam edecek ve normal şekilde bayilerde satışını sürdürecek.

Parti yönetimin tamamı Avgi gazetesinin baskıya devam etmesi kararını verirken yeterli abonenin bulunamaması durumunda ne kadar süreyle finansal destek verileceği ve kadroda kesintiye gidilip gidilmeyeceği gibi detaylar henüz netlik kazanmış değil.

Hatırlanacağı üzere Avgi Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Angelos Çekeris görevinden istifa ederken, “60 bin üyesi olan SYRIZA partisinden 5 bin abone bularak ayakta kalabileceğimizi düşünmüştük, ama o rakama yaklaşamadık bile” ifadelerini kullanmıştı.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çipras: Hiçbir parti silah alımını parti reklamına çevirmemişti

ND hükümetine ateş püsküren anamuhalefet SYRIZA Partisi lideri Aleksis Çipras Rafale “Bugüne kadar hiçbir parti, Yunan halkının parasıyla gerçekleştirilen silah alımını parti reklamına çevirmemişti. Utanç ve milli sömürü”” dedi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da asgari ücret 2010 yılındakinin bile altında

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in 2022 yılı için ikinci asgari ücret zammının Haziran ayı yerine Mayıs ayında yapılacağını duyurması üzerine muhalefetten açıklama geldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Avgi gazetesi günlük yayınına son veriyor: 5 bin abone bulamadılar

Yunanistan’da son yıllarda ‘SYRIZA’nın gazetesi’ olarak bilinen Avgi, günlük yayınına son vermeye hazırlanıyor.
Devamını oku...