Yurtdışındaki Yunan vatandaşları için resmi belgeler bir ‘tık’la hazır olacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yurtdışındaki Yunan vatandaşları için resmi belgeler bir ‘tık’la hazır olacak

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ile Dijital Yönetim Bakanlığı’nın ortak projesi çerçevesinde, Yurtdışındaki Yunan vatandaşları için resmi evraklar artık daha kolay sunulacak.

1 Ocak 2022 itibariyle yürürlüğe giren uygulama çerçevesinde, yurtdışında yaşayan Yunan vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik gibi gibi evrakları, yetkili konsolosluklarca hemen Vatandaş Kütüğü’ne kaydediliyor.

Böylece yıllardır uzun ve yorucu bir süreç sonunda gerçekleşen bu süreç, artık teknolojinin de yardımıyla nihayet bir ‘tık’la son bulabiliyor.

Dijital Yönetim Bakan Yardımcısı Kiryakos Pierrakis, bu sayede yurtdışındaki Yunan vatandaşlarının en yakındaki Yunan Konsolosluğu’na giderek resmi evrak işlemlerini anında yapabileceklerini, bunun da çok önemli bir hizmet olduğunu kaydetti.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zorlu Yunanistan'da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu

Zorlu Energy Solutions (ZES), Yunanistan’da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu. Kurulan şirketin adı ZES Solutions I.K.E. oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 18.333 vaka 73 ölüm 668 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 22 Ocak Cumartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 18.333 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...