Sağlık Bakanı Plevris: Yapılması gereken ameliyatlar ertelenmeyecek - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sağlık Bakanı Plevris: Yapılması gereken ameliyatlar ertelenmeyecek

Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, “Kimse tehlikeye atılmayacak ve yapılması gereken ameliyatlar ertelenmeyecek” dedi. 

Hatırlanacağı üzere Sağlık Bakan Vekili Mina Gaga’nın, hastanelere gönderdiği mektupla planlanmış ameliyatların, çok acil durum değilse, yüzde 80’ine varacak oranda iptal edilmesini istediği ortaya çıkmıştı.

Talimatta, kronik hastaların tedavilerinin sürdürülmesi öngörülüyordu. Sağlık çalışanları sendikaları ise alınan kararı protesto ederken, hükümetin koronavirüs dışındaki diğer hastalıkları hiçe saydığını ve vatandaşları özel hastanelere yönelttiğini belirtti.

Sağlık Bakan Plevris ise tüm acil ameliyatların yapıldığını ve bazı hastanelerde, özellikle belli bölgelerde, zaten çok baskı altında olan, sınırlı ameliyatları olan yerlerde ise özel kliniklerle işbirliği içinde ameliyatların yapıldığını söyledi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Plevris: Lockdown olmayacak, sadece aşısızlara yeni yasaklar koyacağız

Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, küresel koronavirüs salgının  dördüncü dalgasının durdurulması amacıyla yeni ek kısıtlayıcı önlemlerin sadece aşısız yurttaşlara uygulanacağını açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Herkes 3. doz aşıyı vurduracak ve her sene hatırlatıcı doz olacak

Yunan uzmanlar, koronavirüsün kalıcı olduğunu söylerken üçüncü dozu herkesin yaptıracağını ve daha sonra da her yıl hatırlatıcı aşının yapılacağını belirtiyorlar. 
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sağlık Bakanı Plevris: Aşısızlar için yeni tedbirler geliyor

Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, aşısız vatandaşlara karşı daha fazla kısıtlamaların düşünüldüğünü doğruladı. Bakan aşı vurduranlara ise kısıtlama olmayacağını söylüyor.
Devamını oku...