Volos'ta oğullarını bahçeye zincirlediler - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Volos’ta oğullarını bahçeye zincirlediler

Volos’taki bir yerleşim biriminde polis memuru görülmemiş bir olayla karşı karşıya kaldı. Anne baba, sorun yaratmasını istemedikleri için oğullarını bahçeye zincirledi.

Bir akrabasının açtığı dava, 50 yaşındaki gencin Volos’taki bir Roman yerleşim yerindeki dramını ortaya çıkardı. Yaşlı ebeveynler, iddialarına göre saldırgan davranan oğullarını bahçede zincirleyecek kadar ileri gittiler.

Ebeveynlerin savunma avukatı Konstantinos Gusis, “Bu kişilerin bazı iddiaları var. Çocukları uzun süredir akıl hastası, ciddi alkol sorunları var ve son yıllarda Volos toplumunda sorunlar yaratıyordu” ifadelerini kullandı.

Şikayet üzerine eve giden polisler, 50 yaşındaki genci bahçede zincirle bağlı haldeyken buldular. Derya tutuklama talebiyle yargılanan veliler kelepçelenerek karakola götürüldüler.

Anne babanın avukatı Gusis yaptığı açıklamada, “50 yıl çocuğa bakıyorlar. Çocuğun evden uzaklaşmaması ve başkalarına sorun çıkarması için  son günlerde çözümün, çocuğu bahçede zincirle bağlamak olduğunu düşündüler, ki bana göre yanlıştı.” yorumunda bulundu.

Mahalle sakinleri ise bakıma muhtaç adamla ilgili başka sorunlar olduğundan şikayet ediyor. Öte yandan ebeveynin avukatı, oğullarının tedavisi için savcılığa başvurdu.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Depodan badem dolu 30 çuval çaldılar

Yunanistan’da dönem dönem tarım ürünleriyle ilgili pek alışık olmadığımız soygun ve hırsızlık vakaları yaşanıyor. Son hırsızlık olayı Kavala’da gerçekleşti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

30 yaşındaki adam yaşam mücadelesi veriyor

Yunanistan’ın Lamia şehrinin Modi bölgesinde, aynı ülke vatandaşı iki göçmen arasında yaşanan tartışma büyüdü ve hastanede noktalandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kadının boğulduğunu gören polisler denize atladı

Yunanistan Sivil Koruma Bakanı Takis Theodorikakos denize atlayarak boğulmak üzere olan bir kadını kurtaran polisleri makamında kabul etti.
Devamını oku...