Facebook, WhatsApp ve Instagram çöktü: Saatlerdir girilemiyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Facebook, WhatsApp ve Instagram çöktü: Saatlerdir girilemiyor

WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü. Saat 18.44’ten beri sahiplerinin aynı olduğu üç sosyal medya platformuna da hizmet sağlanamıyor.

Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile görsel içeriklerin paylaşıldığı Instagram ve facebook uygulamasına saat 18.44 itibariyle erişim sorunu yaşandı.

Popüler sosyal medya siteleri Facebook ve Instagram’ın yanı sıra WhatsApp’a da erişim sağlanamıyor. Instagram açılmak istendiğinde server hatası veriyor.

WhatsApp’a ise sistem bağlanamıyor. Facebook’ta ise “Sorry, something went wrong” hatası veriyor.

Yaşanan erişim sorunuyla ilgili WhatsApp’tan yapılan ilk açıklamada, “Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede güncelleyeceğiz. Sabrınız için teşekkürler!” denildi.

Söz konusu soruna ilişkin her üç sosyal medya platformunu da çatısında barındıran Facebook’un İletişim Direktörü Andy Stone, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişimde bir sorun olduğunun farkındayız. Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz” ifadesini kullandı.

WhatsApp’ın ardından Instagram da erişim sorununa ilişkin Twitter’dan açıklama yaparak, “Instagram ve arkadaşlar şu anda biraz zor zamanlar geçiriyor, bizimle kalın” dedi.

Sorunun nedeni hâlâ netlik kazanmazken, bir siber güvenlik firmasının üst düzey yetkilisi Dane Knecht, internet trafiğini ulaştırmak üzere ağlar tarafından kullanan Facebook Sınır Geçit Protokolü yollarının ‘internetten çekildiğini’ ifade etti

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; siber güvenlik uzmanı Kevin Beaumont, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Bu çok büyük bir konfigürasyon hatasına benziyor, Facebook şu sıralar esasen internette yok” ifadelerini kullandı.

Twitter uygulamasının resmi hesabından ise, söz konusu üç platformun çökmesine ve kullanıcıların Twitter’a akın etmesine esprili bir yorum getirilerek, “Tam anlamıyla herkese selamlar” mesajı paylaşıldı.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

Instagram, 'yer değiştirme' özelliği getiriyor

Batı Trakya’da severek kullanılan popüler sosyal medya platformu Instagram daha önce konmuş fotoğrafların yerelerini değiştirmeye olanak sağlayacak ‘Edit Gris’ özelliği getiriyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hayat arkadaşı ararken 800 evro dolandırıldı

Yunanistan’ın Girit adasında 61 yaşındaki bir adam, sosyal medya üzerinden hayat arkadaşı aramaya kalkınca dolandırıcıların kurbanı oldu. Girit’in Rethimnos bölgesinden yaşayan ve yalnız olduğunu ve kendisine hayat arkadaşı aradığını kaydeden adama ulaşan bir kadın, kendisini tanımak istediğini söyledi. Bulgar olduğunu söyleyen kadının, kendisini tanımak için adaya gelmek istediği ancak yol ücretini ödeyecek parası olmadığını söylemesi üzerine, adam, kadının verdiği hesaba 800 evro yatırdı. O andan itibaren kadın ortalıktan kaybolurken, 61 yaşındaki adam ise yalnızlığının ötesinde şimdi bir de dolandırılmışlığına ağlıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Papazın Instagram’daki ateşli fotoğrafları ve açık pozları olay oldu

Yunanistan’da genç pir papazın Instagram hesabında sergilediği pozlar şaşkınlık yaratırken tepkilere neden oldu.
Devamını oku...