Merkel’den Müslümanlara Ramazan ayı mesajı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Merkel’den Müslümanlara Ramazan ayı mesajı

Almanya Şansölyesi Angela Merkel.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel Ramazan ayı münasebetiyle Müslümanların Ramazan ayını kutladı.

Müslümanların Ramazan ayını kutladığı mesajında, “Sizleri Ramazan ayı oruç dönemi başlangıcı münasebetiyle içtenlikle selamlıyorum. Mübarek Ramazan ayında sizler ve ailelerinizin huzurlu ve bereketli bir zaman geçirmenizi diliyorum!” ifadelerini kullandı.

Ramazan ayının muhtaçlarla dayanışma ayı olduğunu hatırlatan Merkel, “Pandemi koşulları altında zorluklara katlanan bir çok kişi ve özellikle de ileri yaştaki insan için; diğer insanların gösterdiği ilgi ve destekte dayanak bulmak ve bundan güç almak çok önemlidir” dedi.

Koronavirüs salgınına da dikkat çeken Merkel şu sözleri sarf etti:

“Kamusal hayatta uygulanması gerekli olan kısıtlamaların acısı özellikle; inancın toplu olarak yaşandığı, ortak örf ve adetler ve bayramlarda ifade bulduğu zamanlar bir o kadar daha hissedilir. Özellikle de önümüzdeki bu haftalarda ne kadar zor olsa da tekrar sabırlı olmamız gerekiyor. Bu nedenle, gerekli olan mesafe kurallarına rağmen inanç hayatınızda birbirinizle olan yakın bağları sürdürmenin iyi imkânlarını ve yollarını bulmanızı diliyorum.”

DW Türkçe’nin haberine göre, Müslümanlara sağlık ve iyilik dileklerini ileten Merkel, “Size ve ailelerinize en iyi temennilerimi sunuyor ve elbette sağlık diliyorum! Ramazan ayının; içinde bulunduğumuz tüm zor koşullara rağmen iç huzuru bulduğunuz, sükûnet dolu ve birbirinize kuvvet verdiğiniz bir zaman olmasını umuyorum!” ifadelerine yer verdi.

Ramazan ayı için yarın gece ilk sahura kalkılacak.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

Sağlıklı Bir Ramazan İçin 5 Önemli Öneri

Ramazan, maneviyatın derinleştiği, aile bağlarının kuvvetlendiği ve sofraların bir araya geldiği müstesna bir aydır.
Devamını oku...
Yaşam

Ramazan ne zaman başlıyor, ilk oruç hangi gün tutulacak?

Ramazan ayının başlıyor. Bu sene ilk oruç, 23 Mart 2023’te tutulacak. Oruç tutacak olan Müslümanlar 22 Mart’ı 23 Mart’a bağlayan gece ilk sahura kalkacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Angela Merkel’in cüzdanını çaldılar

Eski Almanya Başbakanı Angela Merkel, Berlin’de alışveriş yaparken cüzdanını çaldırdı. Merkel’in cüzdanında nakit paranın dışında nüfus cüzdanı ve ehliyeti bulunuyordu.
Devamını oku...