Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da banka şubesinin kapanmasına tepki gösterdi 3 bin evro ceza yedi

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) iline bağlı Kumçiftliği’nin (Orestiada) Kadıköy (Dikaia) köyünde Pireos Bankası’nın şubesinin kapanmasını protesto eden çiftçi derneği başkanına 3 bin evro idari ceza kesildi.

Trigono Çiftçi Derneği, Cuma sabahı Pireos Bankası’nın Kadıköy’deki şubesinin kapanmasını protesto etmek amacıyla gösteri düzenlerken, polis, göstericilerden pankartı toplamalarını ve dağılmalarını istedi.

Dernek yöneticileri eylemin sembolik olduğunu belirterek polisin talebini reddederken, polis gerekli cezaların kesileceğini belirterek olay yerinden uzaklaştı.

Ertesi gün (21 Kasım Cumartesi) Dernek Başkanı’nın evine giden polis, kendisine illegal eylem düzenlemek suçundan 3 bin evroluk idari ceza kesti.

Olayı kınayan Dernek Başkanı, “Şunu iyi bilsinler ki, halk karşıtı önlemleri tepki görmeden yürürlüğe sokmak için istedikleri ‘suskunluk’, geçmeyecek! Bir kez daha haykırıyoruz ki bizi ne tarım mahkemeleri, ne de suç duyuruları korkutamaz. Ülkemizi bitiren ve Trigono’yu son kullanma tarihi olan devasa bir huzurevine dönüştüren politikalarına karşı direniyoruz. Köylerimizde kalma hakkımızı, Trigono’yu canlı tutma hakkımızı kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dimetoka’da bedava korona testi yapılacak

Batı Trakya’nın Evros (Meriç) iline bağlı Tokmakköy’de (Metaksades) 4 Aralık Cuma günü bedava koronavirüs testleri yapılacak.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hükümet, Batı Trakya’da altın çıkarılmasına izin mi verecek?

Evros (Meriç) SYRIZA Milletvekili Natasa Gara, ND hükümetinin pandemi ortasında Eldorado Gold şirketiyle anlaştığını ve Batı Trakya’da altın çıkarılmasına zemin hazırladığını iddia etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da en fazla vaka hangi ilde?

Yunanistan’da Kamu Sağlığı Ulusal Kurumu (EODY) 20 – 27 Kasım arasında ülke genelinde görülen vakaların raporunu yayımladı.
Devamını oku...