Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da ilk hangi işletmeler açılacak belli oldu

Gümülcine Çarşısı Ermu
Fotoğraf: Azınlıkça

Yunanistan Kalkınma ve Yatırımlar Bakanı Adonis Georgiadis, hükümetin ekonomiyi kontrollü bir şekilde açmayı planladığını, bunun da uzmanların tavsiyeleri doğrultusunda gerçekleşeceğini bildirdi.

Bakanlık olarak işletmelerin yeniden açılması için tüm gerekli önlemleri aldıklarını belirten Georgiadis, bunun için uzmanlardan onay beklediklerinin altını çizdi.

Özellikle ciddi şekilde zarara uğrayan mevsimlik ürünler ve oyuncakçı dükkanlarının ilk açılacak işletmeler olacağını bildiren Bakan, tüm işletmelerin açıldıktan sonra sıkı önlemlerle çalışacağına dikkat çekti.

Ayrıca işletmelerde ‘click away’ uygulamasına gidileceğini bildiren Georgiadis, müşterinin önceden işletmeye sipariş vereceği ve ürünün hazırlanıp belirlenen saatte teslim alınacağını aktardı.

“Böylece mağazalarda kalabalık oluşma riski minimuma inmiş olacak” diyen Bakan, “Virüsün etkilemediği kimse kalmayacak. Ayrım yapmıyor… Tüm önlemlere dinî kurallara uyarmış gibi uymalıyız. Pandemi sona erdiğinde kutlamak için parti yapacağız” ifadelerini kullandı.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 1.882 vaka, 100 ölüm, 622 entübe

Yunanistan’da 3 Aralık 2020 itibariyle bugün 1.882 yeni koronavirüs vakası tespit edilirken entübe hasta sayısı ise 622’ye yükseldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 3 günde 3 polis koronadan can verdi

Yunanistan’da koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren polis sayısı 3’e yükseldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Ocak ayında korona aşıları başlıyor: Kimlere yapılacak?

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Stelyos Peças, koronavirüs aşılarının ay sonunda ülkeye geleceğini ve Ocak ayından itibaren vatandaşlara yapılmaya başlayacağını bildirdi.
Devamını oku...