Yunanistan Batı Trakya Haber

Profesör Gogos: Yunanistan’da ancak 15 Aralık’a doğru yasaklar gevşetilebilir

Yunanistan’da Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti’nin üyesi Profesör Haralambos Gogos, önümüzdeki haftanın çok kritik olduğunu söyledi.

Önümüzdeki hafta günlük vaka sayısının 1000 ila 2000 arasına düşmesi durumunda alınan önlemlerde ilk gevşetme olarak okulların açılmasının düşünülebileceğini belirten Profesör, şimdilik herhangi bir gevşetme üzerine konuşmak için erken olduğunun altını çizdi.

Gogos, an itibarıyle önceliğin sadece yoğun bakım ünitelerinde değil, aynı zamanda Kovid-19 ünitelerinde de hastaların güvenli, sonuca varan, eşit bir yaklaşımla karşılanması olduğunu bildirirken, önlemlerin gevşetilip gevşetilmeyeceğinin ise önümüzdeki hafta belli olacağını söyledi.

Gogos “Eğer veriler 1000 ila 2000 vakaya düşerse, ilk gevşetme olarak ilkokul ve anaokullarının açılmasını düşünebiliriz. Ortaokul ve liseler daha sonra, perakende satış işletmeleriyle birlikte açılacak” ifadelerini kullandı.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 1.882 vaka, 100 ölüm, 622 entübe

Yunanistan’da 3 Aralık 2020 itibariyle bugün 1.882 yeni koronavirüs vakası tespit edilirken entübe hasta sayısı ise 622’ye yükseldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 3 günde 3 polis koronadan can verdi

Yunanistan’da koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren polis sayısı 3’e yükseldi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Ocak ayında korona aşıları başlıyor: Kimlere yapılacak?

Yunanistan Hükümet Sözcüsü Stelyos Peças, koronavirüs aşılarının ay sonunda ülkeye geleceğini ve Ocak ayından itibaren vatandaşlara yapılmaya başlayacağını bildirdi.
Devamını oku...