Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da 62 yaşındaki doktor yeniden korona oldu

Batı Trakya’nın Evros iline bağlı Kumçiftliği’nden (Orestiada) olan ve Eylül başında koronavirüs teşhisi konulan ve tedavi görüp taburcu olan 62 yaşındaki bir doktor, yeniden koronavirüse yakalandı.

Eylül ayı başlarında sağlık sorunları nedeniyle sık sık gittiği Dimetoka (Didimotiho) Hastanesi’nde Kovid-19 tanısı konulan ve Dedeağaç (Alexandroupoli) Hastanesi’nde bir süre yattıktan sonra kendisine yapılan testler negatif çıkan ve taburcu edilen doktorda, evinde birkaç gün dinlendikten sonra yine belirtiler ortaya çıktığı ve yapılan yeni testlerin yine pozitif çıktığı bildiriliyor.

62 yaşındaki doktor, tekrar tedavi görmek üzere Dedeağaç Hastanesi’ne kaldırılırken, bu durum doktorları ve bilim camiasını kaygılandırılıyor.

Öte yandan daha önce doktorun 56 yaşındaki eşinin de koronavirüse yakalandığı ve bu sebeple yaşamını yitirdiği kaydediliyor. Yine aynı şekilde kayınvalidesinin de koronavirüse yakalandığı ekleniyor.

Hatırlanacağı üzere daha önce de koronavirüs tedavisi görüp taburcu olmuş olan İskeçeli (Xanthi) bir işçi de yeniden koronavirüse yakalanmıştı.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop ilinde Batı Nil Virüsü vakaları 9'a yükseldi

Batı Trakya’nın Rodop ili, her ne kadar koronavirüs vakalarında son 15 gündür “temiz” olsa da, aynı şey Batı Nil Virüsü vakaları için geçerli değil.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kozlukebir Belediyesi’nde korona gerginliği

Batı Trakya’nın Rodop iline bağlı Kozlukebir (Arriana) Belediyesi’nde iktidarla muhalefet arasında koronavirüs gerginliği yaşanıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 240 yeni vaka 4 ölü

Yunanistan’da son yirmi dört saatte 240 yeni koronavirüs vakası ile birlikte kayıtlı dört ölüm gerçekleşti. Batı Trakya’da Evros ilinde iki tanı tespit edildi.
Devamını oku...