Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da 62 yaşındaki doktor yeniden korona oldu

Batı Trakya’nın Evros iline bağlı Kumçiftliği’nden (Orestiada) olan ve Eylül başında koronavirüs teşhisi konulan ve tedavi görüp taburcu olan 62 yaşındaki bir doktor, yeniden koronavirüse yakalandı.

Eylül ayı başlarında sağlık sorunları nedeniyle sık sık gittiği Dimetoka (Didimotiho) Hastanesi’nde Kovid-19 tanısı konulan ve Dedeağaç (Alexandroupoli) Hastanesi’nde bir süre yattıktan sonra kendisine yapılan testler negatif çıkan ve taburcu edilen doktorda, evinde birkaç gün dinlendikten sonra yine belirtiler ortaya çıktığı ve yapılan yeni testlerin yine pozitif çıktığı bildiriliyor.

62 yaşındaki doktor, tekrar tedavi görmek üzere Dedeağaç Hastanesi’ne kaldırılırken, bu durum doktorları ve bilim camiasını kaygılandırılıyor.

Öte yandan daha önce doktorun 56 yaşındaki eşinin de koronavirüse yakalandığı ve bu sebeple yaşamını yitirdiği kaydediliyor. Yine aynı şekilde kayınvalidesinin de koronavirüse yakalandığı ekleniyor.

Hatırlanacağı üzere daha önce de koronavirüs tedavisi görüp taburcu olmuş olan İskeçeli (Xanthi) bir işçi de yeniden koronavirüse yakalanmıştı.

http://azinlikcam.net/yunanistan-bati-trakya-haber/item/34050-yunanistan-ikinci-kez-korona-olan-iskeceliyi-konusuyor
About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Marmara’daki müsilaj Ege’ye doğru ilerliyor

Türkiye’de Marmara Denizi’nde görülen müsilaj (deniz salyası) Ege denizi ve Batı Trakya sahillerine doğru ilerliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Motor Oil şirketi Gümülcine’ye fabrika kuracak

Motor Oil CEO Vekili Petros Cannetakis, GEK TERNA şirketiyle işbirliği halinde Gümülcine’ye (Komotini) bir doğalgaz birimi kurulmasının stratejik bir hamle olduğunu söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bakan Kalafatis: Dedeağaç Limanı en büyük ticari terminallerden biri olabilir

Yunanistan İçişleri Bakan Yardımcısı Stavros Kalafatis, Dedeağaç (Alexandroupoli) Limanı A.Ş.’y, ziyaret ederek burada şirket başkanı Konstandinos Hacimihail ile biraraya geldi.
Devamını oku...