Yunanistan Batı Trakya Haber

Ve hükümetin korktuğu oldu: Okullarda ‘maske’ işgalleri başladı

Yunanistan’da okullarda maske kullanımı zorunluluğu getirilmesi sonrası, hükümetin, öğrencilerin buna tepki verme ihtimali konusunda duyduğu endişe yer buldu.

Patra’da iki lise (2. ve 12. liseler) öğrencileri, okul kapılarına kilit vurarak okulları işgal etiler ve maske uygulamasına tepki gösterdiler.

Özellikle Patra 2. Lisesi’nde öğrenciler sınıfta maske takmayı redderken, diğer yandan da sınıf başı öğrenci sayısının çokluğuna tepki gösterdiler ve öğretmenlerini okul dışına kilitleyerek okul binasını işgal ettiler.

Öğrenci Temsilcisi, bir televizyon kanalına verdiği demeçte, maske redçileri olmadıklarını, sadece özellikle solunum problerimleri olanlar için daha mantıklı önlemler istediklerini ve bilhassa sınıf başı öğrenci sayısının azaltılması ve mesafenin genişletilmesini talep ettiklerini dile getirdi.

Öte yandan benzer işgallerin Girit’te (Kriti) de yaşandığı vurgulanıyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo Yunanistan’a geliyor

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun önümüzdeki hafta Yunanistan’da olması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 240 yeni vaka 4 ölü

Yunanistan’da son yirmi dört saatte 240 yeni koronavirüs vakası ile birlikte kayıtlı dört ölüm gerçekleşti. Batı Trakya’da Evros ilinde iki tanı tespit edildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç ve Orestiada’ya üçer yeni polis arabası

Yunanistan Milli Savunma Bakanlığı’ndan Vatandaşı Koruma Bakanlığı’na aktarılan transfer kapsamında Orestiada (Kumçiftliği) ve Dedeağaç (Alexandroupolis) emniyet teşkilatına üçer yeni araç temin edilecek.
Devamını oku...