Kediler En Çok Hangi Yemeği Sever? - Azınlıkça
Yaşam

Kediler En Çok Hangi Yemeği Sever?

Kedilerin yemek konusunda oldukça iddialı olduklarını biliyoruz; balık veya et içeren ev yemekleri söz konusu olduğunda genellikle seçici olmadıkları bir gerçek.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Ancak, kedi sahiplerinin sıklıkla karşılaştığı bir durum var: Kedinizin sizin yemeğinizi yemek istemesi. Ancak bu yiyecekler arasında bir tanesi var ki, kediler için her zaman bir numara: Et.

Elbette balık kedilerin en sevdiği yiyeceklerden biri ama et gibi değil. Bir paket kavurma açtığınızda bir parça almak için evin diğer ucundan koştuğunu fark etmişsinizdir. Kediniz bir kutu ton balığı açtığınızda “deli” gibi davranabilir, ancak et için daha da “deli” gibi davranır.

Kediler, tezgahların üstüne atlayıp, sizin yemeğinizi yemeyi öyle çok isterler ki, bu bazen küçük tırmalama eylemlerine bile yol açabilir. Ve evet, araştırmalara göre, et, tüm dünyadaki kediler için en sevdiği yiyecektir. Balık etten daha sonra gelmektedir.

Doğada Et Yiyiciler

Kediler doğası gereği etoburdur. Yani et, onların beslenmesi, sağlığı ve hayatta kalmaları için gerekli. Yırtıcı olmalarının da etkisiyle, doğada avlandıkları yiyecekler genellikle etten oluşuyor. Kedilerin atalarından günümüze kadar böyle gelmiş.

Kediye Et Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedinize et verirken dikkat etmeniz gereken birkaç temel kural var:

  • Et iyi pişmiş olmalıdır.
  • Baharatlar, tuz ve karabiber gibi eklenmemeli.
  • Kemikler tamamen çıkarılmalıdır.
  • Sosis verilecekse, baharat içermediğinden ve az yağlı olduğundan emin olun.

Her Kedi Özeldir

Her kedi özeldir ve her birinin kendine özgü tercihleri vardır. Fakat et, genellikle tüm kediler için favori yiyecektir. Ancak, kedinize insan gıdası verirken dikkatli olmalı ve hangi yiyeceklerin onlar için toksik olabileceğini araştırmalısınız.

Son olarak, kedinizin hangi yiyeceği daha çok sevdiğini öğrenmek için ona farklı türlerde et ve yemek sunmayı deneyebilirsiniz. Ancak unutmayın, aşırıya kaçmadan ve her zaman öncesinde biraz araştırma yaparak.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

Kediler Kaç Yıl Yaşar - Ömürlerini Nasıl Uzatabilirsiniz?

Kediler 12-20 yıl yaşar. Düzenli veteriner kontrolleri, sağlıklı beslenme ve ani egzersiz ile ömürlerini uzatın!
Devamını oku...
Yaşam

Kedi Sahipleri Köpek Sahiplerine Göre Daha Duygusal

Washington Eyalet Üniversitesi’nde yapılan yeni bir araştırma, kedi sahiplerinin köpek sahiplerine göre daha duygusal olduklarını ortaya koyuyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yavru kedileri ayakkabı kutusuna koyup çöpe attılar

Yunanistan’da Volos liman şehrinde kimliği belirsiz bir kişinin yavru kedileri ayakkabı kutusuna kapatıp çöpe attı. Kimliği belirsiz kişiler hakkında şikayet ve dava açıldı.
Devamını oku...