Yaşam

WhatsApp 2021’de yeni özellikler sunacak

Dünya genelinde en fazla kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak öne çıkan WhatsApp 2021 yılına hızlı giriyor. Ünlü uygulama kullanıcıları için 2021 senesinde yeni özellikler sunacak.

Kullanıcılarının bu sene dört gözle beklediği özelliklerden biri de PC veya laptopta WhatsApp’ın görüntülü ve sesli görüşmeye açılması olacak.

Cep telefonu Aplle olanlar için gelen yeniliklerden biri iOS tarafında WhatsApp Beta kullanıyorsananlar için oldu. iOS’ta uygulamanın beta versiyonunu kullananlar birden fazla resim ve video yapıştırma özelliğini kullanabilecek.

Birden fazla fotoğrafın seçilmesine odaklanan özellik, dışa aktar ve kopyala yaptıktan daha sonra kopyalanan görüntüleri uygulama açıldığında sohbet kutusuna yapıştırabilmeye olanak sağlıyor. Bu özellik sayesinde seçilen birden fazla görüntü WhatsApp’a kolayca göndermeye hazır hale geliyor.

Kullanıcıların bu yeni düzenlemeleri kabul etmemesi durumunda uygulamayı kullanamayacağı söyleniyor. WABetaInfo tarafından tespit edildiği üzere, WhatsApp’ın hizmet şartlarını 8 Şubat’tan itibaren güncelleyeceği bildiriliyor.

WhatsApp’ın en çok beklenen özelliklerinden birisi olan masaüstü versiyonu için görüntülü ve sesli konuşma özelliği 2021 yılının ilk aylarında kullanıcılara açılması bekleniyor. Böylelikle test aşamasında yer alan bu özellik kullanıcıların tamamına sunulmuş olacak.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

WhatsApp, gizlilik sözleşmesi değişikliklerini erteledi

Facebook şirketleri arasında güvenli yazışma uygulaması olarak öne çıkan WhatsApp şirketi, AB dışındaki kullanıcılarına zorunlu hale getirdiği yeni gizlilik sözleşmesini ertelediğini açıkladı.
Devamını oku...
Yaşam

WhatsApp’ın zorunlu paylaşım şartına AB’deki kullanıcılar için istisna

WhatsApp artık kendi kullanıcıları uygulamayı kullanmaya devam etmek istiyorsa ana şirketi Facebook ile bilgi paylaşmalarını kabul etme şartı getiriyor.
Devamını oku...
Yaşam

Bu telefonların sahipleri WhatsApp’ı kullanamayacak

Dünya genelinde en popüler mesajlaşma ve görüşme uygulamalarından biri olan WhatsApp’ın 2021 yılında çalışmayacağı telefonlar açıklandı.
Devamını oku...