Yaşam

Balık yiyince korona bulaşmadığını göstermek için çiğ balık yedi

Srilanka’da eski Balıkçılık Bakan koronavirüs Kovid-19’un balık yiyince bulaşmadığını kanıtlamak için basın toplantısında çiğ balık yedi.

Koronavirüsün ülkenin başkenti Colombo’daki bir balık pazarından yayıldığı söylentilerinin artması sonrası Sri Lanka’da balık satışları durma noktasına gelirken yetkililer söylentiyi durduramıyor.

Vatandaşların, virüs bulaşabileceği endişesiyle balık yemekten vazgeçmesi nedeniyle on binlerce ton balık bozularak ziyan oldu.

Geçen yıla kadar balıkçılık bakanlığı yapan ve şimdi muhalefet milletvekili olan Wedahchi ise televizyonlardan yayımlanan basın toplantısında “Bu ülkenin halkına çağrımdır: Bu balığı yiyin. Korkmayın. Koronavirüs bulaşmaz” dedi ve yanında getirdiği çiğ balığı ısırarak yedi.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kalfa köyünden Hüseyin Ali Bursa’da koronadan hayatını kaybetti

Aslen Batı Trakya’nın Kalfa köyünden olan ve Bursa’da ticaret hayatını sürdüren Hüseyin Ali adlı genç iş insanı yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 6 ay içinde tüm vatandaşlar aşılanmış olacak

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Genel Sekreteri Marios Themistokleus, Haziran ayına kadar tüm vatandaşların aşılanmasının tamamlanmış olacağını tahmin ettiğini söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Belediye Başkan Yardımcısı Suat Bekiroğlu korona oldu

İskeçe (Xanthi) Belediye Başkan Yardımcısı Suat Bekiroğlu’nun koronavirüse yakalandığı duyuruldu.
Devamını oku...