Yaşam

Acı çekmemeleri için korona hastalarını öldüren doktor tutuklandı

Bütün dünyayı saran ve insanları eve kilitleyen koronavirüs salgınında zaman zaman ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Almanya’da yoğun bakımda tedavi gören ve durumu ağır olan iki koronavirüs hastasını acı çekmemeleri için verdiği bir madde ile öldüren doktor gözaltına alındı. 

Hastalığı yenemeyeceğini düşündüğü iki yoğun bakım Covid-19 hastasına ölümlerini hızlandırıcı madde veren doktor, savunmasında hastaların acılarına son vermek için cinayetleri işlediğini kabul etti.

İki hastayı kasten öldürmekle suçlanan doktor Almanya’nın Essen kentindeki bir klinikte başhekim olarak görev yapıyordu.

Hastaların ölümüne yol açan bir ilacı bünyelerine zerk eden 44 yaşındaki doktorun işlediği suçlar, kliniğin ölümlerin ardından şüphelenerek polise ihbarda bulunmasıyla ortaya çıktı.

Yoğun bakım servisinde tedavi gören 47 ve 50 yaşlarındaki iki Covid-19 hastası, 13 ve 17 Kasım tarihlerinde yaşamlarını yitirmişti.

Zanlı başhekimin ifadesinde ölüm vakalarından sadece biri hakkında konuştuğu ve itirafta bulunduğu belirtildi. Nöbetçi mahkemece hakkında tutuklama kararı çıkarılan doktorun ifadesinde, büyük acılar çeken hastasının acılarına son vermek istediğini ifade ettiği bildirildi.

Essen Üniversitesi Kliniği’nden yapılan açıklamada ise, tutuklanan başhekimin geçen şubat ayında göreve başladığı aktarılarak, “Hekimin iki vakada, ölmek üzere olan hastalarına, ölüm sürecini hızlandıracak bir madde verdiği ihtimali üzerinde duruluyor” ifadeleri kullanıldı.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, Thrace covering Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kalfa köyünden Hüseyin Ali Bursa’da koronadan hayatını kaybetti

Aslen Batı Trakya’nın Kalfa köyünden olan ve Bursa’da ticaret hayatını sürdüren Hüseyin Ali adlı genç iş insanı yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 6 ay içinde tüm vatandaşlar aşılanmış olacak

Yunanistan Sağlık Bakanlığı Genel Sekreteri Marios Themistokleus, Haziran ayına kadar tüm vatandaşların aşılanmasının tamamlanmış olacağını tahmin ettiğini söyledi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Belediye Başkan Yardımcısı Suat Bekiroğlu korona oldu

İskeçe (Xanthi) Belediye Başkan Yardımcısı Suat Bekiroğlu’nun koronavirüse yakalandığı duyuruldu.
Devamını oku...