Yaşam

Yeni üye hedefleyen Netflix’ten ücretsiz film ve dizi hamlesi

Dünya genelinde en fazla aboneliğe sahip film uygulamalarından Netflix bir dizi film ve dizilerini kendisine üye olmayanların da izlemine açtı.

Netflix yeni aldığı kararla uygulamasındaki bazı filmleri ve dizileri üyeliğe veya herhangi bir hesaba ihtiyaç olmadan seyretme imkanı tanıdı.

Ücretsiz izle sayfasına giderek Murder Mystery, The Two Popes and Bird Box gibi filmleri ve Stranger Things, When They See Us gibi dizileri izlemeniz mümkün hale getirldi.

Öte yandan ücretsiz olarak dizilerde sadece ilk bölümü seyredilebiliyor. 

Netflix, yeni sayfayla ilgili sıkça sorulan sorular sayfasında “seçimin zaman zaman değişebileceğini” açıklamasında bulunarak ilgili sayfadaki dizi ve film tercihlerini zamanla değiştirebileceğini belirtiyor.

İnternet film ve dizi sektöründe Amazon Prime Video, Hulu, Disney Plus, Apple TV Plus gibi isimlerin bulunduğu akış dünyası koronavirüs pandemisi döneminde kazançlarını  arttırınca hiç olmadığı kadar rekabet içerisine girdiler.

Netflix yaptığı bu son hamleyle daha fazla kişiyi kendi uygulamasına abone yapmayı hedefliyor.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sevdanın Göçü filmi yeniden Gümülcinelilerle buluşuyor

Batı Trakyalı yönetmen Pelin Bodur’un çektiği “Sevdanın Göçü” isimli film, gösterime girdikten iki yıl sonra, kaçıranlar için, bu kez Gümülcine (Komotini) Belediye Tiyatrosu’nun katkılarıyla tekrar izleyicilerin beğenisine sunulacak.
Devamını oku...
Yaşam

Meraklısına en iyi bilim kurgu dizileri

Film ve sinema kültürü olanlar sevdikleri filmleri asla kaçırmazlar. Diziler ise daha uzun soluklu ve süreklilik istiyor.
Devamını oku...
Yaşam

Güzel günler görmek isteyenlerin izlemesi gereken 10 film

İki ayı aşkın süredir koronavirüs salgını nedeniyle binlerce insan evlerde mahsur kalınca sinemalar boşalsa da evde film izleme oranları zirve yaptı.
Devamını oku...