Alec Baldwin film setinde kazara yönetmeni öldürdü - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Alec Baldwin film setinde kazara yönetmeni öldürdü

Dünyada ünlü aktör Alec Baldwin, yeni filminin çekimi esnasında kazara ateş ederek görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i öldürdü. ABD’nin New Mexico eyaletinde meydana gelen olayda yönetmen Joel Souza ise yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Santa Fe Şerifi’nin yaptığı açıklamaya göre olay “Rust” (Pas) adlı filmin çekimleri sırasında gerçekleşti. Açıklamada “Şerifin ofisi Rust setinde iki kişinin vurulduğunu doğrular. Prodüktör ve yönetmen Alec Baldwin’in (68) ateş etmesiyle görüntü yönetmeni Halyna Hutchins (42) ve yönetmen Joel Souza (48) vuruldu” denildi.

Helikopterle New Mexico Üniversite Hastanesi’ne kaldırılan Hutchins’in burada öldüğü açıklandı. St. Vincent Bölgesel Tıp Merkezi’ne kaldırılan Souza’nın durumunun ne ölçüde ciddi olduğu bilinmiyor.

Polis henüz olayla ilgili henüz bir suçlamada bulunulmadığını, soruşturmanın sürdüğünü ve görgü tanıklarının dinlendiğini açıkladı. Baldwin’in polis tarafından sorgulandıktan sonra serbest bırakıldığı belirtiliyor. Silahın da incelendiği kaydediliyor.

Dört aktör erkek kardeşin en yaşlısı olan ve sayısız filmde rol alan Alec Baldwin Hollywood sinemasının tanınan simalarından. Santa Fe New Mexican gazetesi, deneyimli aktörün şerifin ofisinde gözyaşları içinde görüldüğünü ancak kendisinden bir açıklama alınamadığını yazdı.

Rust adlı filmin bir Western olduğu ve Baldwin’in filmde 13 yaşınındaki torununu korumaya çalışan bir büyükbabayı canlandırdığı belirtiliyor.

Halyna Hutchins 2020 yılında Archenemy adlı filmin görüntü yönetmenliğini yapmıştı. 2015 yılında Amerikan Film Enstitüsü’nden mezun olan Hutchins Amerikan Görüntü Yönetmenleri Cemiyeti tarafından 2019 yılında “yükselen yıldız” olarak değerlendirilmişti.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD'de TikTok'un Yasaklanmasının Önü Açıldı

ABD Senatosu, Çin merkezli ByteDance firmasının büyük ortağı olduğu sosyal medya platformu TikTok’un Amerikan bir şirkete devredilmesi ya da yasaklanması yolunda önemli bir adım attı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD'nin Silah Satışları Rekor Seviyeye Ulaştı

ABD’nin global silah pazarındaki hakimiyeti, geçen yıl itibariyle yeni bir zirveye ulaşarak 238 milyar dolarlık rekor bir satış hacmine ulaştı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD Dışişleri'nden, Yunanistan'a 40 Adet F-35 Savaş Uçağı Satışına Onay

ABD Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan’a toplam 8.6 milyar dolar değerinde 40 adet F-35 savaş uçağı satışını onayladı.
Devamını oku...