Balkonda çamaşır kurutmak kansere davetiye çıkarabilir - Azınlıkça
Yaşam

Balkonda çamaşır kurutmak kansere davetiye çıkarabilir

Yola bakan balkonlarda çamaşır kurutmanın, ıslak elbiselere yollardan gelen tozların yapışması yüzünden kansere yol açabileceği öne sürülüyor.

Balkonda çamaşırların kurutulması dünya genelinde oldukça yaygın bir yöntem. Özellikle şehirlerde yer darlığı ve evlerde bahçelerin olmaması nedeniyle insanları balkonlarda çamaşırlarını kurutma yolunu seçiyorlar.

Balkonda çamaşır kurutma yöntemi insan sağlığı için zararlı olabilir.

Rus devlet haber kanalı olan Sputnik rasyosunda bir programa katılan çevre mühendisi Anton Yastrebtsev, halkın genellikle çamaşırlarını balkonlarda kuruttuğuna dikkat çekerek, ıslak çamaşırların otoyollardan kalkan her türlü toz, is, ağır metal ve tehlikeli kanserojeni bir filtre gibi emdiğini ifade etti.

Ahval’in Odatv’den aktardığı habere göre Yastrebtsev, özellikle çarşaf takımlarının balkonda kurutulmamasını tavsiye ediyor.

Rus uzmana göre insan bedeninin her türlü zararlı maddeyi filtre gibi emen kumaşa gece boyu maruz kalması çeşitli sağlık problemlerine davetiye çıkarabilir.

Yastrebtsev bunun yerine kurutma makinesi tavsiye ediliyor.

Öte yandan uzmanlar balkonları yoğun yol tozu ve kalıntılarına maruz kalmayanların gönül rahatlığıyla eşyalarını balkonda kurutmalarının bir mahsuru olmadığını vurguluyorlar.

”yan group

 

 

”Google

 

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yaşam

Kolon kanserinde 4 belirtiye dikkat: Erken evreye işaret ediyor

Kolon kanseri, kalın bağırsak veya rektumun hücrelerinde meydana gelen kanser türüdür. Kolon kanseri, kalın bağırsağın üst kısmından başlayarak sindirim sisteminin son kısmına kadar olan bölgesini etkileyebilir. Bu kanser türü, genellikle bağırsak duvarının içindeki hücrelerde başlar ve yavaş yavaş büyür. Eğer erken teşhis edilmezse, kanser hücreleri bağırsak duvarından dışarı doğru yayılabilir ve diğer organlara da yayılabilir. Kolon kanseri, erken teşhis edildiğinde tedavi edilebilir bir kanser türüdür.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Araştırma: Yunanlılar en çok neden ölüyor?

Koronavirüs pandemisi, azalan ve yaşlanan Yunan nüfusundaki ölümlerin sayısı ve nedenleri hakkındaki tartışmayı yeniden ön plana çıkardı.
Devamını oku...
Yaşam

Meme kanseri belirtileri nelerdir?

Meme kanseri, kadınlar arasında en yaygın kanser türlerinden biridir. Erken teşhis edilmesi durumunda tedavi edilebilen bir hastalıktır.
Devamını oku...