İskeçe Merkezinde Park Bedeli Saatlik Ücret 2.5 Evro Olacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Merkezinde Park Bedeli Saatlik Ücret 2.5 Evro Olacak

İskeçe kentinin kalbinde park etmek artık daha maliyetli olacak. Yeni düzenlemeyle, A Bölgesi olarak bilinen kontrollü park alanlarında, aralarında 28 Ekim ve Karoli Caddelerinin de bulunduğu bölgelerde park ücreti saat başı 2.5 Evro olarak belirlendi.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

İskeçe Belediyesi‘nin bu adımı, şehir merkezinin araç yoğunluğunu azaltma ve yasadışı park etmeyi önleme çabasının bir parçası olarak görülüyor.

B, C ve D bölgelerinde ise park ücretleri, A Bölgesi’ne kıyasla daha düşük olacak. En uzak D Bölgesi’nde park ücretleri saat başı yalnızca 50 sente kadar düşürülecek. Bu, İskeçe sakinlerinin ve ziyaretçilerinin park maliyetlerini daha adil ve esnek bir şekilde yönetebilmeleri için tasarlandı.

İskeçe Belediyesi, park ücretlerinin düzenli olarak ödenmesini sağlamak için yüksek teknoloji ürünü bir kablosuz ağ sistemini devreye soktu. Bu sistem, park edilen bir aracın ilgili ücreti ödemediğini tespit ettiği an, park kontrol servisinin bir çalışanını o noktaya yönlendirerek gerekli cezai işlemi uygulayacak.

Bu yeni park ücreti düzenlemesi, İskeçe (Xanthi) şehir merkezinin daha düzenli ve erişilebilir olmasını amaçlarken, park etme konusunda daha fazla düzen ve adalet sağlamayı hedefliyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe'de Trafik Kazasında Bir Kişi Hayatını Kaybetti, Üç Kişi Yaralandı

İskeçe’de 31 Mayıs Cuma gecesi meydana gelen trafik kazasında bir genç hayatını kaybetti, üç kişi de yaralandı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Milletvekili Burhan Baran'dan Fenerbahçeliler Derneği Hakkında Basın Açıklaması

İskeçe Bağımsız Milletvekili Burhan Baran, Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği hakkında verilen kapatma kararıı ile ilgili basın açıklaması yayınladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Milletvekili Burhan Baran'ın Dokunulmazlığı Kaldırıldı

İskeçe bağımsız milletvekili Burhan Baran’ın, Yunanistan Parlamentosu’nda yapılan oylama sonucu dokunulmazlığı kaldırıldı.
Devamını oku...