İskeçe Merkezinde Park Bedeli Saatlik Ücret 2.5 Evro Olacak - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Merkezinde Park Bedeli Saatlik Ücret 2.5 Evro Olacak

İskeçe kentinin kalbinde park etmek artık daha maliyetli olacak. Yeni düzenlemeyle, A Bölgesi olarak bilinen kontrollü park alanlarında, aralarında 28 Ekim ve Karoli Caddelerinin de bulunduğu bölgelerde park ücreti saat başı 2.5 Evro olarak belirlendi.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

İskeçe Belediyesi‘nin bu adımı, şehir merkezinin araç yoğunluğunu azaltma ve yasadışı park etmeyi önleme çabasının bir parçası olarak görülüyor.

B, C ve D bölgelerinde ise park ücretleri, A Bölgesi’ne kıyasla daha düşük olacak. En uzak D Bölgesi’nde park ücretleri saat başı yalnızca 50 sente kadar düşürülecek. Bu, İskeçe sakinlerinin ve ziyaretçilerinin park maliyetlerini daha adil ve esnek bir şekilde yönetebilmeleri için tasarlandı.

İskeçe Belediyesi, park ücretlerinin düzenli olarak ödenmesini sağlamak için yüksek teknoloji ürünü bir kablosuz ağ sistemini devreye soktu. Bu sistem, park edilen bir aracın ilgili ücreti ödemediğini tespit ettiği an, park kontrol servisinin bir çalışanını o noktaya yönlendirerek gerekli cezai işlemi uygulayacak.

Bu yeni park ücreti düzenlemesi, İskeçe (Xanthi) şehir merkezinin daha düzenli ve erişilebilir olmasını amaçlarken, park etme konusunda daha fazla düzen ve adalet sağlamayı hedefliyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Egnatia Otobanı'nda Trajik Kaza: 56 Yaşındaki Sürücü Hayatını Kaybetti

Egnatia Otobanı’nın İskeçe – Gümülcine yol kesiminde, Yassıköy sapağı civarında, 22 Şubat Çarşamba gecesi geç saatlerde meydana gelen feci bir trafik kazası, bir aileyi yasa boğdu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Karnavalı 2024 Sosyal Medyada Başladı

Batı Trakya’nın kalbi İskeçe (Xanthi), her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli ve eğlenceli İskeçe Karnavalı hazırlıklarıyla sosyal medyada yerini alıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe'de İskelet Bulundu: DNA İle Kimliği Tespit Edilecek

İskeçe’de Mangana Bölgesinde İskelet Bulundu: Kimlik Belirleme Çalışmaları Başladı.
Devamını oku...