Gümülcine’de TEBA Gıda Yardımı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’de TEBA Gıda Yardımı

Batı Trakya’da Rodop iline bağlı Gümülcine kentinde TEBA gıda yardımları dağıtılacak.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Avrupa Birliği’nin TEBA programı kapsamında yapılan gıda yardımları, 15 Kasım Çarşamba ile 17 Kasım Cuma günleri arasında Gümülcine Çok Amaçlı Kültür Merkezi’ne (Poliliturgiko) giderek teslim alınabilecek.

Gümülcine (Komotini) Belediyesi tarafından yapılan duyuruya göre 8:30-14:30 saatleri arasında dağıtılacak olan gıda yardımlarından Avrupa Yardım Fonu için Gıda ve Temel Malzeme Yardımı Operasyonel Programı’ndan (TEBA / FEAD) istifade eden ihtiyaç sahipleri alabilecek.

İhtiyaç sahiplerine zeytinyağı, pirinç, süt tozu, şeker, makarna, domates salçası, mercimek, fasulye, şampuan, çamaşır tozu, bulaşık deterjanı, sıvı el sabunu ve bebek malzemeleri (bebek ıslak mendilleri, bebek bezleri, çocuklar için süt tozu, ilk bebek sütü ve pirinç unu kreması) verilecek.

TEBA programı çerçevesinde yapılacak kuru gıda ve erzak yardımları aşırı yaşlı ve hassas gruplar için evlerine gönderilecek.

Öte yandan diğer ihtiyaç sahipleri ise Çok Amaçlı Kültür Merkezi’ne (Poliliturgiko – Gr. Marasli 1) giderek yardımları teslim alabiliyorlar.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Selanik - Dedeağaç Yolcu Tren Yolu Hattı Uzun Yıllardır Hizmet Dışı!

Yunanistan’da demiryolu ulaşımının önemli bir ayağını oluşturan Selanik – Dedeağaç hattının yıllardır çalışmaması, PASOK-Sinema Değişimi Parlamento Grubu Başkanı Nikos Androulakis ve milletvekili Apostolos Panas tarafından gündeme getirildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya'dan Çocuklar Başbakan Miçotakis'e Mesaj Gönderdi

Batı Trakya dahil Yunanistan’ın dört bir yanından 4,000’den fazla çocuk, COP28’in açılışı münasebetiyle Başbakan Kiryakos Miçotakis’e iklim kriziyle ilgili endişe ve taleplerini ifade eden mesajlar gönderdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Otoban Geçiş Ücretlerine Zam Geliyor

Yunanistan’da 2024 yılı itibarıyla otoban geçiş ücretlerinde yüzde 15’lere varan artış öngörülüyor. Bu zam, ülke genelindeki transit geçiş maliyetlerini de etkileyecek.
Devamını oku...