Teselya felaketi, yerel seçimlerde ND destekli adayları vurdu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Teselya felaketi, yerel seçimlerde ND destekli adayları vurdu

Yunanistan‘da ND partisinin ve yerel seçimlerde ND’nin desteklediği listelerin oylarında düşüş yaşanıyor.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Yunanistan‘da Teselya’da yaşanan sel felaketinden sonra iktidardaki ND Partisi’nin ve yerel seçimler için desteklediği adayların oylarının düştüğü görülüyor.

Yerel seçimlerde ND’nin (Yeni Demokrasi Partisi) desteklediği adayların – eyalet başkanları ve büyük şehirlerin belediye başkanları – son yapılan anketlerde ortalama iki puan düşmesi, sel felaketinin Yunanistan genelindeki tüm seçmenleri etkilediğini gösteriyor.

Felaketin etkileri henüz merkezi düzeyde tam olarak ölçülmemiş olsa da, yakın gelecekte bu konuda daha fazla bilgiye ulaşılması bekleniyor. Bu konuda deneyimli bir yetkili, Yeni Demokrasi destekli listelere oy verme niyetindeki kaybın tahmini olarak yaklaşık 3 puan olabileceğini belirtti. Ancak gerçek sorun, nitel verilerin ne göstereceği ve toplum genelinde artan bir güvensizlik hissinin etkisi gibi daha derin sorunlarda yatıyor gibi görünüyor.

Yunanistan’daki sel felaketi, siyasi manzarayı etkileyerek yerel seçimlerde de beklenmedik değişikliklere neden olabilir. Bu gelişmelerin yerel seçim sonuçları üzerindeki etkileri daha fazla gözlemlenmeye devam edecek.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe 'Kasselakis', Gümülcine 'Ahçıoğlu' dedi!

SYRIZA Partisi ikinci tur Genel Başkanlık seçimlerinde Batı Trakya’da Gümülcine ve İskeçe’de farklı sonuçlar ortaya çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Market Pass İçin İlk Ödeme Ne Zaman?

Atina, Yunanistan – Yeni Market Pass yardım programının ilk ödemeleri için geri sayım başladı. İlk ödemelerin cuma günü yapılması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yeni Kimlik Kartı Platformu Bugün Faaliyete Geçti

Yunanistan vatandaşları için yeni tip kimlik kartlarını alabilecekleri dijital platform id.gov.gr, 25 Eylül 2023 Pazartesi tarihi itibariyle hizmete açıldı.
Devamını oku...