İskeçe Azınlık Ortaokul ve Lisesi’nde boykot kararı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Azınlık Ortaokul ve Lisesi’nde boykot kararı

İskeçe Azınlık Ortaokul ve Lisesi Encümen Heyeti ve Aile Birliği, İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğü’nün okulda vardiyalı eğitim uygulamasını protesto etmek amacıyla boykot kararı aldı.

Tahmini okuma süresi 3 dakika

İskeçe Azınlık Ortaokul ve Lisesi Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği tarafından yapılan ortak açıklamada, okula geldikleri ilk gün itibariyle İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğü’nün akıl almaz ve birbiriyle çelişen talepleri neticesinde veli ve öğrenci temsilcileri toplantısı düzenlendiği belirtildi.

Toplantıda, İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğü’nün okulda vardiyalı eğitim dayatmasını protesto etmek ve okulun sabahçı olarak başladığı eğitime devam etmesi ve yıllarca süren okulun bina sorununa çözüm bulunması talebiyle boykot kararı alındığı kaydedildi.

Encümen Heyeti, Okul Aile Birliği ve okul velileri de bu karara destek amaçlı 18 Eylül Pazartesi sabahı saat 7 den itibaren okul binası önünde toplanmayı ve sonrasında İskeçe Belediyesi ve Ortaöğretim Müdürlüğünün bürolarının da bulunduğu valilik binasına protesto yürüyüşü gerçekleştirmeyi kararlaştırdı.

Encümen Heyeti ayrıca tüm “Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı mensuplarını protesto yürüyüşüne” çağırdı.

Boykot kararı, Batı Trakya’daki azınlık okullarında eğitim alanında yaşanan sorunlara dikkat çekmek amacıyla alındığı ifade edildi.

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti ve okulun Aile Birliği tarafından yapılan ortak açıklama şöyle:

BOYKOT KARARI

Öğrencilerimizin okula geldikleri ilk gün itibariyle İskeçe Orta Öğretim Müdürlüğü’nün akıl almaz ve birbiriyle çelişen talepleri neticesinde Encümen Heyeti ile Okul Aile Birliği tarafından 15 Eylül Cuma günü düzenlenen veli ve öğrenci temsilcileri toplantısı okulumuzun spor tesislerinde yapıldı.

Yapılan toplantıda veliler ve öğrencilere var olan durum ve İskeçe Orta Öğretim Müdürünün tavrı, Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği yöneticilerinin bu kabul edilemez tavra karşı bulundukları girişimler ayrıntılarıyla anlatıldı.

Gerçekleşen toplantı neticesinde:

İskeçe Ortaöğretim Müdürlüğü’nün okulda vardiyalı eğitim dayatmasını protesto etmek ve okulun sabahçı olarak başladığı eğitime devam etmesi ve yıllarca süren okulun bina sorununa çözüm bulunması talebiyle İskeçe Azınlık Ortaokul – Lisesi öğrencileri boykot kararı aldı. Encümen Heyeti, Okul Aile Birliği ve okulumuzun velileri de bu karara destek amaçlı Pazartesi sabahı saat 7 den itibaren okul binamız önünde toplanmayı ve sonrasında İskeçe Belediyesi ve Ortaöğretim Müdürlüğünün bürolarının da bulunduğu valilik binasına protesto yürüyüşü gerçekleştirmeyi kararlaştırdı.

Encümen Heyeti olarak, tüm Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı mensuplarını protesto yürüyüşümüze davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi Encümen Heyeti ve İskeçe Azınlık Ortaokulu- Lisesi Okul Aile Birliği

Home » İskeçe Azınlık Ortaokul ve Lisesi’nde boykot kararı

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Radyo AzınlıkçaYunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’daki Azınlık Okulunun Mahkumiyetinin Devamı…

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nde öğleden sonra vardiyalı eğitim “dayatması” nedeniyle günlerdir devam eden yoğun protestolar, ulusal medya tarafından görmezden geliniyor! Televizyon kanallarının gazetecileri Yunan gazeteciliğinin utancını bir kez daha kanıtlıyor!
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi'nde boykot 5. güne ulaştı 

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nde “Vardiyalı Eğitime Son” eylemi beşinci gününe ulaştı. 
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop Milletvekili Özgür Ferhat, İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi'nin Boykot Eylemini Destekledi

SYRIZA’nın Rodop Milletvekili Özgür Ferhat, İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nde vardiyalı eğitime karşı düzenlenen boykot eylemine katılan öğrenci ve velileri ziyaret etti.
Devamını oku...