İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi'nde sabahçı - öğlenci sorunu  - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nde sabahçı – öğlenci sorunu 

İskeçe Azınlık Ortaokulu – Lisesi‘nde bu sene eğitim dönemi, tüm öğrencilerinin sabahçı olacağı yönündeki karara rağmen Ortaöğretim Müdürlüğü’nün “öğlenci” de olsun” talebi nedeniyle sorunlarla başladı.

Tahmini okuma süresi 2 dakika

Okul Encümen Heyeti, konuyla ilgili 14 Eylül Perşembe günü açıklama yaptı. Açıklamada tüm öğrencilerin sabahçı olası talebi hatırlatırken okulda farklı sınıfların öğlenci olmasını istemenin öğrencilerin eğitim ve öğretim sürecini olumsuz etkileyeceği belirtildi.

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Encümen Heyeti’nin açıklaması şöyle:

“Okul idaremiz, okul Encümen Heyeti ve Okul Aile Birliği ile yaptığı istişareler sonucu sizlere bu sene tüm öğrencilerimizin sabahçı olacağı yönünde e-mail yoluyla bilgilendirme yaptı. Ancak Pazartesi gününden itibaren Ortaöğretim Müdürlüğünün akıl almaz ve kabul edilemez taleplerini (farklı farklı sınıfların öğlenci olmasını isteme gibi) ve okul idaresine verdiği sözlü talimatları siz velilerimizle değerlendirmek ve bundan sonraki süreçte takınılacak tavrı belirlemek üzere, 15 Eylül 2023 Cuma akşamı saat 18.00’de İskeçe Aşağımahhalle’de bulunan okulumuzun spor sitesinde (tarlalık) düzenlenecek olan toplantıya tüm velilerimizi davet ediyoruz. Katılımınız çok büyük önem arz etmektedir.”

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Radyo AzınlıkçaYunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’daki Azınlık Okulunun Mahkumiyetinin Devamı…

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nde öğleden sonra vardiyalı eğitim “dayatması” nedeniyle günlerdir devam eden yoğun protestolar, ulusal medya tarafından görmezden geliniyor! Televizyon kanallarının gazetecileri Yunan gazeteciliğinin utancını bir kez daha kanıtlıyor!
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi'nde boykot 5. güne ulaştı 

İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nde “Vardiyalı Eğitime Son” eylemi beşinci gününe ulaştı. 
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop Milletvekili Özgür Ferhat, İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi'nin Boykot Eylemini Destekledi

SYRIZA’nın Rodop Milletvekili Özgür Ferhat, İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nde vardiyalı eğitime karşı düzenlenen boykot eylemine katılan öğrenci ve velileri ziyaret etti.
Devamını oku...