Haritopulos: Şapçı itfaiye teşkilatı derhal geliştirilmeli - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Haritopulos: Şapçı itfaiye teşkilatı derhal geliştirilmeli

Batı Trakya’nın Maronya-Şapçı (Sapes) Belediye Başkanı Dinos Haritopulos, 28 Ağustos Pazartesi günü Devlet Bakanı Makis Voridis ve İçişleri Bakan Yardımcısı Thodoris Livanios ile Dedeağaç’ta (Alexandroupoli) bir araya geldi.

Görüşmede, yangınların mevcut durumuna ve aynı zamanda etkilenen veya tehdit altındaki yerleşim yerlerinin sonraki dönemde korunmasına ilişkin ciddi sorunlar gündeme getirildi.

‘Orman restorasyonu ve mutlaka taşkın önleme çalışmaları yapılmalı çünkü yanan alanlardan gelen sular Belediyemizin büyük bir kısmında yer alacak’ diyen Haritopulos, sivil korumayla ilgili gerekli projelerin ve gerekli eylemlerin sürdürülmesi için bakanlık kademesinden Belediyelere daha fazla kaynak talep etti.

Maronya – Şapçı Belediye Başkanı, aynı zamanda yangınlardan etkilenenlerin tazminatının hızlı bir şekilde ilerlenmesini istedi.

Haritopulos’un büyük önemle dile getirdiği bir konu da Şapçı İtfaiyesi gibi itfaiye hizmetlerinin iyileştirilmesi gerekliliğiydi ve “4. Sınıf olan Şapçı itfaiye teşkilatının en azından 3. Sınıf olmasını istiyoruz, çünkü Evros sınırına ve sahil kıyısına kadar tüm dağlık alanı kapsıyor” dedi.

Kendi Belediyesindeki itfaiyecilerin çalışmalarını takdirle karşılayan Haritopulos, sadece itfaiyenin yeterli olmadığını, Belediye ve gönüllülerin de bu çalışmalara katıldığını anlattı.

Son olarak, Belediye Başkanı, Belediye’nin yine cephede görev yapan araç filosunun da iyileştirilmesini talep etti.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe 'Kasselakis', Gümülcine 'Ahçıoğlu' dedi!

SYRIZA Partisi ikinci tur Genel Başkanlık seçimlerinde Batı Trakya’da Gümülcine ve İskeçe’de farklı sonuçlar ortaya çıktı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine'de Trafik Kazası: 19 Yaşındaki Genç Ağır Yaralandı

Gümülcine’de şafak vakti meydana gelen trafik kazasında 19 yaşındaki genç ağır yaralandı
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bugün Hava Durumu: 25 Eylül 2023

25 Eylül Pazartesi günü Yunanistan genelinde şiddetli hava koşulları bekleniyor. Batı Trakya’da bulutlar zaman zaman yoğunlaşacak, bazı bölgelerde yerel yağmur görülecek.
Devamını oku...