Yunan Parlamentosu’nda milletvekillerinin ilginç yemek talepleri - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan Parlamentosu’nda milletvekillerinin ilginç yemek talepleri

Yunan Parlamentosu restoranında milletvekillerinin talepleri her halükarda sıra dışı.

‘To Vima’ gazetesi, Parlamento restoranından milletvekillerinin akıl almaz taleplerini ifşa etti.

Parlamentonun restoranında meydana gelen bazı tipik olayları ortaya çıkaran ‘To Vima’, burada neler yaşandığına dair ‘küçük bir tat’ veriyor.

İlk durumda, milletvekillerinden biri, restoranın menüsünü görünce yemeği beğenmemiş ve garsona seslenerek buyurgan bir şekilde ‘Balık ve spagetti yemek istiyorum, yemek için can attığım şey bu, benim için hemen bir tabak hazırlamalarını söyle’ demiş.

Garson kibarca cevap vermiş ve bu tür yiyeceklerin menüde olmadığını söylemiş, ancak ‘müşteri’ ısrar etmiş. Bu da garsonun ‘Spagetti balıkla gitmez’ diyerek siparişi almayı reddetmesine neden olmuş.

Bir başkası sardalya ile kızarmış dana eti istemiş. Garson merakla sormuş: Nasıl oluyor ki o?.
Böyle bir şeyi belli ki evde yemiş görünen milletvekili, ‘Dana etini alıp sardalyeleri içine sarıyorsunuz’ demiş doğal bir şekilde. Garson yine siparişi reddetmiş.

Geçenlerde Meclis Başkan Yardımcılarından biri, yemeğine eşlik etmesi için şarap isteyip getirdiklerinde, beğenmemiş ve şu sahne yaşanmış: Garsonu çağırmış, arabasının anahtarlarını ona vermiş ve arabadan benzin çekmesini, çünkü kesinlikle şaraptan daha iyi olacağını söylemiş. Garson donakalmış.

Yukarıdaki hikayelerin tamamen doğru olduğu ve gazeteye, yıllardır Parlamento restoranında onurlu bir şekilde çalışan garsonlar tarafından anlatıldığı ekleniyor.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
YaşamYunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Düğün Fotoğrafçısı Fiyatları Ne Kadar?

Düğünler, hayatın en unutulmaz anlarından biri olup, bu özel günün her ayrıntısının mükemmel olması beklenir. Bu anların ölümsüzleştirilmesi adına düğün fotoğrafçılığı kritik bir rol oynar.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Market Raflarında Satılan Süt Çok Pahalı: Para Üreticiye Gitmiyor

Yunanistan Hayvancılık Birliği Başkan Yardımcısı Dimitris Moshos, süpermarket raflarında satılan sütün fiyatıyla üreticilere ödenen fiyat arasındaki büyük farka dikkat çekti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Otoban Geçiş Ücretlerine Zam Geliyor

Yunanistan’da 2024 yılı itibarıyla otoban geçiş ücretlerinde yüzde 15’lere varan artış öngörülüyor. Bu zam, ülke genelindeki transit geçiş maliyetlerini de etkileyecek.
Devamını oku...