Polis uyardı: Sakın bu mesajı ciddiye almayın - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Polis uyardı: Sakın bu mesajı ciddiye almayın

Dolandırıcılar, Yunan Polis Şefi Korgeneral Konstantinos Skumas’ın adını kullanarak yeni bir dolandırıcılık mesajıyla masum vatandaşları kandırmaya çalışıyorlar.

Failler, yetkili denetim makamlarından gelmiş gibi görülen, Yunan Polisi ve Vatandaşı Koruma Bakanlığı amblemi bulunan bir e-posta ile vatandaşları – internet kullanıcılarını, çeşitli suçlar iddiasıyla polis veya adli makamlar tarafından soruşturma altında oldukları iddiasıyla kandırmaya çalışıyor.

Hatta ilgili e-postaya ‘gerçeklik’ verme çabalarında, Yunan Emniyet Müdürü’nün imzası ve mühürüymüş gibi imza-mühür kullanıyorlar, söz konusu e-posta göndericisinin ise Merkez İletişim Merkezi’ne benzer bir e-posta adresi (kepik.astynomia.gr30@gmail.com) var.

Vatandaşlardan, kötü amaçlı yazılımların bulaşmasını önlemek için söz konusu mesajı/e-postayı açmamaları – yanıtlamamaları ve silmeleri isteniyor.

Hem geçen yıl hem de bu yıl benzer metinlerle, benzer dolandırıcılık girişimleri tespit edildiği ekleniyor.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Ünlü şarkıcı Vasilis Karras belediye seçimlerinde aday oluyor

Yunanistan’ın sevilen şarkıcılarından Vasilis Karras’ın en büyük aşkı şarkı söylemek olabilir, ama görünen o ki toplumsal meselelerle de ilgilenmek istiyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan Savunma Bakanı Panayotopulos Türkiye yolcusu

Yunanistan Savunma Bakanı Panayotopulos, Türkiye’ye gitmek üzere. Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından davet edilen Panayotopulos, Salı günü depremlerden zarar gören Hatay’ı ziyaret edecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ND ile SYRIZA, Türk-Yunan sınırındaki çelik çit nedeniyle ‘birbirlerine girdiler’

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, SYRIZA AP Milletvekili Dimitris Papadimulis’in SYRIZA’dan uzaklaştırılmasını istedi.
Devamını oku...