Türkiye'den Yunanistan'a taziye ve geçmiş olsun telefonu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Türkiye’den Yunanistan’a taziye ve geçmiş olsun telefonu

Yunanistan‘da meydana gelen ve 38 kişinin ölümüyle sonuçlanan tren kazasına ilişkin Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı Nikos Dendias‘ı arayarak, taziyelerini ve başsağlığı dileklerini iletti.

Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tembi’deki tren çarpışması sonucu meydana gelen ve 38 kişinin hayatını kaybettiği tren kazasıyla ilgili olarak Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile telefon görüşmesi yaptı.

Türk Dışişleri Bakanı, Yunanistan’da meydana gelen tren kazası nedeniyle başsağlığı diledi ve Yunan meslektaşının iki ülkede meydana gelen doğal afet ve kazalar gibi zor dönemlerde karşılıklı dayanışmanın önemine değindi.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada, trajik olaydan duyduğu üzüntüyü ve taziyelerini dile getirmişti. Açıklamada “Komşumuz Yunanistan’da dün gece meydana gelen tren kazası sonucu çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini ve yaralandığını öğrenmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu trajik kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ile Yunan halkı ve hükümetine başsağlığı dileklerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verilmişti.

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dünyanın En Kısa 5 Uçuşu: Aralarında Yunanistan Var

En kısa uçuşlar arasında yer alan Yunanistan’daki Karpathos ile Kasos arasındaki uçuş, Ege’nin turkuaz suları üzerinden geçerek sizi büyüleyecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Avrupa Parlamentosu Seçimleri Yaklaşırken Anket Sonuçları Yayınlandı

Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesinde yapılan kamuoyu araştırmaları, siyasi partiler arasındaki rekabetin son durumunu gözler önüne serdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da Emekli Maaşları ve Yardım Ödemeleri Yarına Kadar Tamamlanıyor

Yunanistan’da Paskalya öncesi emekli vatandaşların ve yardım hak sahiplerinin gözü kulağı, 26 Nisan Cuma gününe kadar gerçekleştirilecek emekli maaşları ve yardım ödemelerinde.
Devamını oku...