Dedeağaç’ta da hastane temizlikçeleri sokağa atılıyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta da hastane temizlikçeleri sokağa atılıyor

Foto: Dedeağaç Hastanesi - azınlıkça

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Hastanesi’ndeki temizlikçilerin bir müteahhid atanması sonrası işten çıkarılmasının ardından, bu kez Dedeağaç’taki (Alexandroupoli) Hastanesi’nde de 139 işçinin aynı nedenle işini kaybettiği bildirildi.

Dedeağaç Hastanesi’nde temizlikçi, bakım işçisi, çamaşır temizlik işçisi, güvenlik görevlisi ve aşçı olarak çalışan 139 çalışan işten çıkarılıyor.

MEGA TV’ye konuşan işten çıkarılan işçiler, kendilerini ihanete uğramış ve haksızlığa uğramış hissettiklerini söylüyorlar ve sözleşmeleri Haziran’da sona ererken, Mart’ta kovulacaklarından şikayet ediyorlar.

‘İdeolojik olarak müteahhit istiyor’ diyen Maria Spanoyorgu, 3,5 yıldır Dedeağaç Hastanesi’nde temizlik alanında çalışıyor. Kendisinin belirttiği üzere, yönetici, ideolojisi nedeniyle işçileri kovmaya başladı.

İşçi, ‘Geçen Cuma hastanenin müdürüyle görüştük, Mart sonu Nisan başında bir müteahhidin geleceğini resmen duyurdu. Pozisyonu çok net ve kategorikti. Bize tamamen ideolojik olarak bir müteahhit istediğini söyledi. Kendimizi ihanete uğramış hissediyoruz çünkü çok zor durumlarla karşılaştık’ dedi.

‘3 buçuk yıldır enfeksiyonlar, pandemi, koronavirüs ortasında her şeyimizi verdik ve şimdi ideolojik nedenlerden bizi yola atıyorlar. 3 buçuk yıl boyunca bizi kullandılar, ne çocuklarımızı ne de ailelerimizi göremedik’ diyor, hastanenin bir başka çalışanı Elisavet Bari.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

ND ile SYRIZA, Türk-Yunan sınırındaki çelik çit nedeniyle ‘birbirlerine girdiler’

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, SYRIZA AP Milletvekili Dimitris Papadimulis’in SYRIZA’dan uzaklaştırılmasını istedi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine Gümrüğü’nde araçlar açık artırmaya çıkıyor

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Gümrüğü’nde 5 Nisan Çarşamba günü saat 10:00’da bireysel otomobiller ve Ömrünü Tamamlamış Araçların (ÖTA) satışı için açık artırma gerçekleşecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine sokaklarında kılıçlarla geziyorlardı, tutuklandılar

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından iki Yunan vatandaşı tutuklandı.
Devamını oku...