Yaşlı kadın 10 bin evroyu balkondan attı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yaşlı kadın 10 bin evroyu balkondan attı

Yunanistan’ın Arta ilinde polis soruşturması, bölgede yaşlı bir kadın aleyhine meydana gelen dolandırıcılığın derhal tespit edilmesini sağladı.

Edinilen bilgilere göre, davayla ilgili olarak suç örgütüne üye olmak ve dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklanan Bulgaristan vatandaşı bir kadının kimliği belirlendi.

21 Ocak sabahı Arta’nın bazı bölgelerinde masum vatandaşlara sürpriz telefonlar eden bir dolandırıcılık çetesi ortaya çıktı.

Bir çete üyesi, mağdurların yakın akrabalarını arayarak ya bir trafik kazasında ağır yaralandığı ve hemen ameliyat olması gerektiği, aksi halde ölecekleri iddiasıyla insanlardan yüksek miktarda para talep ediyordu.

Olaylardan birinde Arta şehrinde 84 yaşındaki bir kadın ikna oldu ve talimatlara göre evinin balkonundan kimliği belirsiz bir kişi tarafından alınan 10 bin evroluk çantayı fırlattı. Planın başarılı olduğu durumlarda parayı toplama işini üstlenen çete üyesinin kadın olduğu vurgulanıyor.

Delillerin uygun şekilde kullanılmasının ardından polis memurları, yabancı uyruklu kadının kimliğini kısa sürede ortaya çıkarırken, çete üyeleri tarafından aynı metodolojiyle vatandaşları kandırmaya yönelik üç vaka daha tespit edildi.

Söz konusu kadın dün Promahona sınırından Bulgaristan’a geçmek isterken yakalandı.

Yapılan aramalarda, kadının üzerinde 40 evro, 25 Bulgar levası ve iki cep telefonuna el konuldu. Tutuklanan kadın, Arta Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Emekli maaşlarının ödeneceği tarih belli oldu: Geri ödemeler de dahil

Yunanistan’da Mart 2023 emekli maaşları, EFKA Yönetim Kurulu’nun tavsiyesine göre daha erken ödenecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hayvan otlatma yönetiminde değişikliğe gidiliyor

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Yorgos Georgantas, ‘Zootechnia’ sergisini besicilik, domuz çiftçiliği, kümes hayvanları ve balıkçılığı yeniden başlatmak için bir fırsat olarak nitelendirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kasidiaris’in seçimlere katılmasını önleyecek düzenleme hazırlandı

Yunanistan’da neonazi İlias Kasidiaris’in partisinin (Ellines GTP) 2023 seçimlerine katılmasını ‘engelleyecek’ değişiklik Parlamentoya sunuldu.
Devamını oku...