Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.

Yunanistan ile Türkiye arasında süren gerginlik artmaya devam ediyor. Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, adalardaki Yunan askeri tatbikatları hakkında, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” dedi.

Romanya Dışişleri Bakanı Bogdan Aurescu ile görüşmesinin ardından Ege’deki adalarda Yunan askeri tatbikatları ile ilgili gazetecilerin sorusunu yanıtlayan Çavuşoğlu, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız. Yunanistan barış anlaşmalarını ihlal ediyor, Adalar’ın silahlandırılmasına sessiz kalamayız. Yunanistan barış istemiyorsa biz de gereğini hem hukuki zeminde hem sahada yaparız, rüzgar eken fırtına biçer, bir gece ansızın” cevabını verdi.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Emekli maaşlarının ödeneceği tarih belli oldu: Geri ödemeler de dahil

Yunanistan’da Mart 2023 emekli maaşları, EFKA Yönetim Kurulu’nun tavsiyesine göre daha erken ödenecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hayvan otlatma yönetiminde değişikliğe gidiliyor

Yunanistan Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanı Yorgos Georgantas, ‘Zootechnia’ sergisini besicilik, domuz çiftçiliği, kümes hayvanları ve balıkçılığı yeniden başlatmak için bir fırsat olarak nitelendirdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kasidiaris’in seçimlere katılmasını önleyecek düzenleme hazırlandı

Yunanistan’da neonazi İlias Kasidiaris’in partisinin (Ellines GTP) 2023 seçimlerine katılmasını ‘engelleyecek’ değişiklik Parlamentoya sunuldu.
Devamını oku...