Bankalar acımasız: İki çocuk annesi işsiz kadın evini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bankalar acımasız: İki çocuk annesi işsiz kadın evini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya

Yunanistan’da kredi borçlarını ödeyemeyen vatandaşların evlerine el koymalar devam ediyor.

Son olarak kredisini ödeyemediği evinden çıkmayı reddeden emekli gazeteci İoanna Kolovu’nun kapısının sabaha karşı polislerce kırılması ve kendisiyle dayanışma için binlerce insanın gazetecinin evine akın etmesi gündemin ana maddesi olmuştu.

Bu olayın üzerinden henüz saatler geçmişken, iki çocuk annesi boşanmış bir kadına da kredisini ödeyemediği evini boşaltması için birkaç günlük süre verildiği kaydedildi.

ANT1’da Yorgos Papadakis’in sabah programına bağlanan kadın, ‘Ne yapacağımı bilemiyorum. Her gün beni rahatsız ediyorlar. İki çocuğumla beni sokağa atacaklar’ dedi ve ekledi.

‘İnşaat mühendisi yolladılar eve değer biçmesi için ve Kasım sonuna kadar kalmama izin verdiler. Kiralamak istediğimi söyledim ve beni dinlemediler. Boşandım, yalnızım, işsizim ve iki küçük çocuğum var.’

Toplam kredi borcunun 54 bin evro olduğunu söyleyen kadın, ‘Taşımacılık şirketinin ücretini bile ödeyemeyecek durumdayım. Nereye gideceğim? Ne yapacağım? Ailem taşrada. Eğitim öğretim yılının sonuna kadar uzatma istiyorum ve reddediyorlar. Çocuklarımı nereye götüreceğim?’ ifadelerini kullandı.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFET dondurulmuş tavuk rulosunu geri toplatıyor

Yunanistan Birleşik Gıda Denetleme Kurumu (EFET) salmonella tespit edilen beykon ve peynirle doldurulmuş dondurulmuş tavuk rulolarının toplatılması kararı verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Grigoropulos'un ölüm yıldönümünde polis yine saldırdı

Yunanistan’da 16 yaşındaki Aleksandros Gripgoropulos’un polis kurşunuyla öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçmiş olsa da eylemlerle anılmaya devam ediyor. Atina ve Selanik’te gerçekleştirilen polis şiddetine karşı protesto eylemlerde polis yine sert müdahale etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...