Yunanistan’da bir haftada 53.800 korona vakası, 147 ölüm, 89 entübe - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da bir haftada 53.800 korona vakası, 147 ölüm, 89 entübe

Yunanistan’da Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu (EODY) 14 -20 Kasım haftası koronavirüs raporunu yayınladı.

EODY’nin açıklamasına göre, son 1 haftada, toplamda 53.800 yeni vaka (milyonda 5.157) tespit edilirken, toplamda 147 (milyonda 14) kişinin yaşamını yitirdiği, 89 vatandaşın ise entübe edilmiş durumda olduğu bildirildi.

1.356 vatandaş koronavirüs nedeniyle hastaneye yatırılırken, 1.148 vatandaşın ise taburcu olduğu vurgulandı.

Yoğun bakım ünitelerinde entübe edilmiş olan 89 vatandaşın yaş ortalamasının 76 olduğu, yüzde 98.9’unun altta yatan bir hastalığı olduğu veya 70 yaşın üzerinde olduğu kaydediliyor.

Haftalık 147 ölümle birlikte pandemi başından bu yana yaşamını yitirenlerin sayısının 34.1788’e ulaştığı, ölenlerin yüzde 96,1’inin altta yatan bir hastalığı olduğu veya 70 yaş üzeri olduğu ekleniyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFET dondurulmuş tavuk rulosunu geri toplatıyor

Yunanistan Birleşik Gıda Denetleme Kurumu (EFET) salmonella tespit edilen beykon ve peynirle doldurulmuş dondurulmuş tavuk rulolarının toplatılması kararı verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Grigoropulos'un ölüm yıldönümünde polis yine saldırdı

Yunanistan’da 16 yaşındaki Aleksandros Gripgoropulos’un polis kurşunuyla öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçmiş olsa da eylemlerle anılmaya devam ediyor. Atina ve Selanik’te gerçekleştirilen polis şiddetine karşı protesto eylemlerde polis yine sert müdahale etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...