Sarışaban’da marketten güzellik: İhtiyaç sahiplerine bedava süt veriyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sarışaban’da marketten güzellik: İhtiyaç sahiplerine bedava süt veriyor

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’ne bağlı Sarışaban’da (Hrisupoli) bir market güzel bir girişime imza attı.

Anastasios Vilanos isimli market sahibi, ihtiyaç sahiplerine bedava süt ve bebek sütü verdiğini duyurdu.

Vilanos, bu harekete geçtiğimiz haftaiçinde Atina’da süpermarketin bebek sütü ve sütlere ‘hırsızlık önleme cihazı’ koymasının neden olmadığını, ama onun da payı olduğunu söylüyor.

Market sahibi, geçmişte kendisinin de benzer durumun başına geldiğini ve çocuğuna süt alacak paranın olmamasının ne demek olduğunu iyi bildiğini söylüyor.

İhtiyaç sahiplerine çekinmeden gidip kendisinden bedava süt ve bebek sütü almalarını söyleyen Vilanos, uzakta olanların ise bir telefonla kendisinden yardım isteyebileceğini kaydediyor.

Marketçi, diğer meslektaşlarını da aynı duyarlığı göstermeye davet ediyor.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

EFET dondurulmuş tavuk rulosunu geri toplatıyor

Yunanistan Birleşik Gıda Denetleme Kurumu (EFET) salmonella tespit edilen beykon ve peynirle doldurulmuş dondurulmuş tavuk rulolarının toplatılması kararı verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da Grigoropulos'un ölüm yıldönümünde polis yine saldırdı

Yunanistan’da 16 yaşındaki Aleksandros Gripgoropulos’un polis kurşunuyla öldürülmesinin üzerinden 14 yıl geçmiş olsa da eylemlerle anılmaya devam ediyor. Atina ve Selanik’te gerçekleştirilen polis şiddetine karşı protesto eylemlerde polis yine sert müdahale etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Çavuşoğlu: Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan’ın adalardaki askeri tatbikatlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Ya Yunanistan geri adım atar, anlaşmalara uyar ya da biz gereğini yaparız.” ifadelerini kullandı.
Devamını oku...