Batı Trakya'da kontenjan öğretmenleri derslere girmeye başladı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da kontenjan öğretmenleri derslere girmeye başladı

Batı Trakya’daki azınlık okullarında görev yapacak kontenjan öğretmenlerine eğitim dönemi başladıktan 7 hafta sonra izin çıktı.

Türkiye ile Yunanistan arasında yapılan eğitim anlaşması çerçevesinde iki ülkedeki azınlık okullarına karşılıklı öğretmen göndermen gönderme uygulaması devam ediyor.

Yunanistan‘da eğitim yılının başlamasının üzerinden yedi hafta sonra izin Batı Trakya’daki azınlık okullarında kontenjan öğretmenlerinin ders vermeye başlaması için izin çıktı.

Yunan yetkililerinin onay vermesiyle birlikte Türkiye’den gelen kontenjan öğretmenleri 3 Kasım Perşembe gününden itibaren azınlık okullarında derslere girmeye başladılar.

Öte yandan İskeçe Azınlık Ortaokul Lisesi’ne kontenjan öğretmen tayini yapılmadığı ve İskeçe’de eğitim verecek kontenjan öğretmenelerinin Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokul ve Lisesi’ne atandıkları ifade edildi.

Hatırlanacağı üzere ilk olarak Azınlıkça bu sorunu 14 Ekim’de haber yapmış ve velilerin şikayetini kamuoyuna duyurmuştu.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Otları temizlenmemiş arsa, bahçe ve avlulara ceza!

Baharın gelmesiyle birlikte Yunanistan’da yangın riskinin yoğun olduğu 1 Mayıs – 31 Ekim arası belediyeler her yıl vatandaşları arsa, bahçe ve avlularındaki otları temizleme konusunda uyarıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD'den Yunanistan'a 76 amfibi askeri araç

ABD, toplam maliyeti 268 milyon dolar olan 76 adet amfibi askeri çıkarma aracını Yunanistan’a satışı için onay verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dedeağaç’ta miyokastor kurdu görünce şaştı kaldılar

Batı Trakya’nın Dedeağaç (Alexandroupoli) ilinde bir kişi, şehrin hemen dışında tarımsal alanda bir miyokastor kurdu görünce şok oldu.
Devamını oku...