Kaçak mülteci geçişlerine karşı Yunanistan ile Bulgaristan’dan ortak mücadele - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kaçak mülteci geçişlerine karşı Yunanistan ile Bulgaristan’dan ortak mücadele

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, Bulgaristan Güvenlik ve Kamu Düzeninden Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Ivan Demerdzhiev ile bir araya geldi.

21 Eylül Çarşamba günü Batı Trakya’nın Dedeğaç (Alexandroupoli) şehrinde biraraya gelen ikili, Evros’ta Avrupa’nın Türkiye ile sınırlarının daha etkin bir şekilde korunması için iki ülkenin işbirliğini güçlendirme konusunda anlaştılar.

Bulgar Bakan, kendi adına, göç akışlarını kontrol etmek için Avrupa sınırındaki büyük çit uzatma projesi için AB’den mali desteğe duyulan ihtiyacı kabul etti.

Yunanistan’da halihazırda mevcut olan ve 37,5 km uzunluğundaki çitin etkinliğini öven Demerdzhiev, Theodorikakos’a, çitin inşaatından sonra Bulgaristan’ın Türkiye sınırındaki baskıların önemli ölçüde azaldığını bildirdi.

Öte yandan Vatandaşı Koruma Bakanı ise, Bulgar meslektaşı ile iki ülke polisinin yasadışı göçmen kaçakçılığı çetelerini ortadan kaldırmak için daha etkili bir eylemde bulunması amacıyla elektronik gözetim altyapılarının yükseltilmesine yönelik ortak bir strateji konularını da gündeme getirdi.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’a aşırı soğuklar ne zaman gelecek?

Yunanistan’da ‘merominia’ adı verilen takvim tarihleri, tüm yıl boyunca havanın değişimini tahmin etmek için kullandıkları ampirik yoldur.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da bankalar ATM’leri azaltıyor: Nasıl para çekilecek?

Yunanistan’da bankalar, işletme maliyetlerini azaltmak amacıyla en azından bakım maliyetlerinin yüksek olduğu yerlerde ATM makinelerini azaltmayı düşünüyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'da ATM’lerden banka hesap bilgilerini çalan iki Bulgar vatandaşı tutuklandı

Yunanistan’ın Selanik şehrinde, banka kartı bilgilerini çalmak için ‘Skimming’ yöntemini kullanan bir çetenin iki Bulgar üyesi polis ekiplerince tutukladı.
Devamını oku...