Kaçak mülteci geçişlerine karşı Yunanistan ile Bulgaristan’dan ortak mücadele - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kaçak mülteci geçişlerine karşı Yunanistan ile Bulgaristan’dan ortak mücadele

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, Bulgaristan Güvenlik ve Kamu Düzeninden Sorumlu Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Ivan Demerdzhiev ile bir araya geldi.

21 Eylül Çarşamba günü Batı Trakya’nın Dedeğaç (Alexandroupoli) şehrinde biraraya gelen ikili, Evros’ta Avrupa’nın Türkiye ile sınırlarının daha etkin bir şekilde korunması için iki ülkenin işbirliğini güçlendirme konusunda anlaştılar.

Bulgar Bakan, kendi adına, göç akışlarını kontrol etmek için Avrupa sınırındaki büyük çit uzatma projesi için AB’den mali desteğe duyulan ihtiyacı kabul etti.

Yunanistan’da halihazırda mevcut olan ve 37,5 km uzunluğundaki çitin etkinliğini öven Demerdzhiev, Theodorikakos’a, çitin inşaatından sonra Bulgaristan’ın Türkiye sınırındaki baskıların önemli ölçüde azaldığını bildirdi.

Öte yandan Vatandaşı Koruma Bakanı ise, Bulgar meslektaşı ile iki ülke polisinin yasadışı göçmen kaçakçılığı çetelerini ortadan kaldırmak için daha etkili bir eylemde bulunması amacıyla elektronik gözetim altyapılarının yükseltilmesine yönelik ortak bir strateji konularını da gündeme getirdi.

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Otları temizlenmemiş arsa, bahçe ve avlulara ceza!

Baharın gelmesiyle birlikte Yunanistan’da yangın riskinin yoğun olduğu 1 Mayıs – 31 Ekim arası belediyeler her yıl vatandaşları arsa, bahçe ve avlularındaki otları temizleme konusunda uyarıyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

ABD'den Yunanistan'a 76 amfibi askeri araç

ABD, toplam maliyeti 268 milyon dolar olan 76 adet amfibi askeri çıkarma aracını Yunanistan’a satışı için onay verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Market Pass paralarının ikinci taksidi hesaplarda

Yunanistan’da Market Pass hak sahipleri için (yani 15 Mart’a kadar başvuranlar) 20 Mart Pazartesi günü yeni ödemelerin yapılması bekleniyor.
Devamını oku...