Baran’dan Müslüman milletvekillerinin takip edilmesini savunan Athanasiu’ya yanıt - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Baran’dan Müslüman milletvekillerinin takip edilmesini savunan Athanasiu’ya yanıt

İskeçe KİNAL Partisi Milletvekili Dr. Burhan Baran

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ili PASOK-KINAL Milletvekili Burhan Baran, Meclis 2. Başkanı ve ND Milletvekili Haralambos Athanasiu’nun açıklamalarına yanıt verdi.

Hatırlanacağı üzere, Athanasiu, ulusal güvenlik söz konusu olduğunda milletvekillerinin dinlenebileceğini/izlenebileceğini ‘Diyelim ki Kuzey Yunanistan’dan bir Müslüman milletvekili. Komşu ülkeye göçmenlerin nerelere geleceği vs. gibi konularda bilgiler verdiğini varsayarsak neden kontrol edilmesin? Burada önemli olan Ulusal Güvenlik!’ ifadelerini kullanmıştı.

Baran’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

“Yunan Parlamentosu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Yeni Demokrasi partisi milletvekili sayın Athanasiou’nun, Müslüman milletvekillerinin devlete karşı ihanet edebilecek potansiyel şüphelileri olarak nitelendirdiği ve böylelikle konuşmalarının takip edilmesinin “meşru” olacağı açıklaması düpe düz bir dini ayrımcılığın ve hoşgörüsüzlüğün göstergesidir. Ancak unutmamak gerekir ki Yunan anayasası dini ayrıcalıkları korumakla yetkilidir ve her kimsenin dini inançlarından dolayı hedef alınması, demokratik olduğunu idda eden devletimiz tarafından kınanmalıdır.”

”yan group

 

 

”Google

 

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Seçimde kırmızıya boyanan Rodop iline Miçotakis’ten tepki: ‘Belli bir aday lehine açık müdahalede bulunuldu’

Yunanistan’da ND partisi başkanı Kiryakos Miçotakis, Türkiye’nin Gümülcine. Başkonsolosluğu’nun SYRIZA Partisi milletvekili adayı Özgür Ferhat lehine seçimlere müdahale ettiğini öne sürdü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

SYRIZA’dan ND lideri Miçotakis’e Batı Trakya tepkisi

Yunanistan’da SYRIZA partisi, Batı Trakya’daki azınlığın Kiryakos Miçotakis ve ND tarafından bölünmesi riskine işaret etti.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçeli Hanife Kazımoğlu hâlâ bulunamadı: Yunan kanalı da arıyor

Yunanistan’da Angeliki Nikoluli’nin ünlü ‘Tüneldeki Işık’ programı, 49 yaşındaki Hanife Kazımoğlu’nun ortadan kaybolmasının gizemini ele aldı.
Devamını oku...