Taşöz adasındaki yangın kontrol altına alındı - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Taşöz adasındaki yangın kontrol altına alındı

Görsel arşivden kullanılmıştır.

Batı Trakya’nın da içinde yer aldığı Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti’ne bağlı Taşöz (Thassos) adasında çıkan büyük yangının kontrol altına alındığı duyuruldu.

10 Ağustos Çarşamba akşamı Taşöz’un Skala Potamias bölgesinde çıkan yangının yoğun çabalar sonrasında 11 Ağustos Perşembe akşamı kontrol altına alındığı kaydedildi.

Yangında şimdiye kadar yaklaşık 1.800-2.500 dönüm çam ormanı ve çalılığın yandığı, yetkililerin zamanında müdahalesi, yangınla mücadele ekipmanının doğru yönetimi ve uygun hava koşulları sayesinde yangının daha fazla yayılmadığı vurgulanıyor.

Perşembe sabahından itibaren ekskavatörlerin yardımıyla yangını kontrol altına almak için doğu ve kuzeybatı cephesinde yangın bölgesi oluşturan yaklaşık 200 gönüllünün katkısının da çok önemli olduğunun altı çiziliyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dinleme ve takip skandalına yeni isimler eklendi

Yunanistan’da Predator adlı casus program üzerinden telefonları dinlenen isimlerin yer aldığı ve kamuoyuna sızan listeye yeni isimler eklendi. Documento gazetesi yeni isimleri yazdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Sevgilisinin canını aldı, silahı derin dondurucuya sakladı

Yunanistan’ın Pire bölgesinde 24 yaşındaki bir erkek, 19 yaşındaki sevgilisini kafasından vurarak öldürdü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sisam’dan Yassıköy’e şimdilik ‘ret’

Batı Trakya siyasetinde agresif ve kavgacı tavırlarıyla tanınan Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı Önder Mümin, Doğu Samos (Sisam) Belediyesi’ni ziyaret etti.
Devamını oku...