Koca bir köy leş kokuyor: İnekler açlıktan ölüyor, gömülmüyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Koca bir köy leş kokuyor: İnekler açlıktan ölüyor, gömülmüyor

Yunanistan’ın ünlü çocuk kitabı yazarlarından Katrina Çantali, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Thesprotia ilindeki trajik duruma dikkat çekti.

Aynı zamanda ‘A little shelter’ isimli hayvansever örgütünün üyesi de olan Çantali, Thesprotia ilinin Zervohori köyünün ‘leş koktuğunu’ kaydederken, sahipli ineklerin açlıktan öldüğünü ve gömülmediğini belirtti.

Savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirten yazar, ‘Bir sığır uzmanı, bu görüntüleri gördükten sonra, bu hayvanların (ellerinden geldiğince) hayatta kalabilmek ve çiftleşebilmek için 15 günde bir çok az yemek yediklerini söyledi’ diye ekliyor.

‘A little shelter’ hayvansever örgütü adına Savcılığa suç duyurusunda bulunan Avukat Aleksandros Kassandrinos ise, yaptıkları tüm başvurulara rağmen, yetkililerin olaya kayıtsız kaldıklarını kaydediyor.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dinleme ve takip skandalına yeni isimler eklendi

Yunanistan’da Predator adlı casus program üzerinden telefonları dinlenen isimlerin yer aldığı ve kamuoyuna sızan listeye yeni isimler eklendi. Documento gazetesi yeni isimleri yazdı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan: Sevgilisinin canını aldı, silahı derin dondurucuya sakladı

Yunanistan’ın Pire bölgesinde 24 yaşındaki bir erkek, 19 yaşındaki sevgilisini kafasından vurarak öldürdü.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Sisam’dan Yassıköy’e şimdilik ‘ret’

Batı Trakya siyasetinde agresif ve kavgacı tavırlarıyla tanınan Yassıköy (İasmos) Belediye Başkanı Önder Mümin, Doğu Samos (Sisam) Belediyesi’ni ziyaret etti.
Devamını oku...