Hava bugünden itibaren düzeliyor: Sıcaklık artıyor - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hava bugünden itibaren düzeliyor: Sıcaklık artıyor

Bugün Yunanistan genelinde soğuk hava dalgasının etkisi azalırken sıcaklıklar artıyor.

Batı Trakya’da hava genel olarak açık olacak. Bölgede pazartesi ve salı günleri sıcaklıkların hafif de olsa artması ve havanın düzelmesi bekleniyor. Diğer bölgelerde ise, birkaç bulut, öğleden sonraya kadar geçici olarak artış görülecek. Halkidiki’de hafif yağmur veya sulu kar ve dağlarda hafif kar yağışı görülecek. 

Halkidiki, Teselya, Evia, Sporades, doğu Sterea, Mora, Kiklades Adaları, Girit ve güney İyonya’da, bulutların hafif yağmur veya sulu kar ve dağlarda hafif kar ile birlikte olacağı tahmin ediliyor. Yunanistan’ın geri kalanında ise güneşle birlikte bulutlu bir gün bekleniyor

Ege’de rüzgar kuzeydoğudan 4 ila 6 ve kademeli olarak 5 ila 7 bofor şiddetinde esecek.

Sıcaklık ise özellikle batıda 11 ila 13 dereceye ulaşacak, ülkenin geri kalanında ise 9 ila 11 santigrat dereceyi geçmeyecek. A

Batı Trakya’da hava genel olarak açık olacak. Diğer bölgelerde, birkaç bulut, öğleden sonraya kadar geçici olarak artış görülecek. Halkidiki’de hafif yağmur veya sulu kar ve dağlarda hafif kar yağışı görülecek. 

Batı Trakya hava durumu

”Google

Azınlıkça'yı Google Haberlerde takip et

Azınlıkça'yı Facebook'ta takip et

Azınlıkça'yı Twitter'da takip et

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bugün Hava Durumu: 25 Eylül 2023

25 Eylül Pazartesi günü Yunanistan genelinde şiddetli hava koşulları bekleniyor. Batı Trakya’da bulutlar zaman zaman yoğunlaşacak, bazı bölgelerde yerel yağmur görülecek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’ı bugünden itibaren kötü hava dalgası sarıyor

Yunanistan Meteoroloji Müdürlüğü EMY tarafından yayınlanan acil hava durumu bültenine göre, 4 Eylül Pazartesi gününden itibaren ülkenin büyük bir bölümünü kötü hava dalgasının vurması bekleniyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Hava Durumu: Evros hariç neredeyse her yerde yağmur yağacak!

Batı Trakya’da Evros ilinin Sofulu bölgesindeki aktif yangın cephesiyle mücadele devam ederken, bölgede esen sert rüzgarlar yönü değişken olan yangının şiddetini arttırıyor.
Devamını oku...