Kozlukebir Belediyesi bahçesinde tehlike saçan zira ilaç ambalaj atıkları tepkilere neden oldu - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kozlukebir Belediyesi bahçesinde tehlike saçan zira ilaç ambalaj atıkları tepkilere neden oldu

Kozlukebir Belediyesi‘ne bağlı Sirkeli köyünde, belediye binasına ait arazide, güvenlik önlemi alınmadan zehirli tarım ilacı ambalaj atıklarının toplanması, tepkilere neden oldu.

Kozlukebir (Arriana) Belediyesi’nde muhalefet listesinden meclis üyesi Sinan Hasan, Sirkeli‘de zehir saçan zirai ilaç ambalaj atıklarının güvenlik önlemi alınmadan toplanmasına kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Daha önce bölgede tûtûn üreticilerinin yaşadığı sıkıntılar nedeniyle öncülük ettiği protesto eylemleriyle de tanınan Sinan Hasan, zehirli ambalaj atıklarının belediye yönetimi tarafından güvenlik önlemi alınmadan köyde biriktirilmesine tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

Sayın başkan bu ilaç atıklarının burada ne işi var. Bu atıkları köylerden toplayıp buraya getirmişsin. Burası Sirkeli köyü. Bu atıkları burada topladıktan sonra mı geri dönüşüme götüreceksin. Bu işlemi köy dışında başka bir yerde yapmanız gerekir. Bu rezalet değil midir. Böyle bir şey olabilir mi?”

Kamu sağlığı açısından tehlike arz eden görüntüler endişeye neden olurken belediye yetkililerinin gerekli önlemi alması talep ediliyor.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği'nden anlamlı üyelik

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği yöneticileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Sirkeli köyünde ikamet eden Fenerbahçe taraftarı Mustafa Mustafa’yı ziyaret ederek kendisini derneğe üye yaptılar.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kozlukebir Belediyesi’nde başkan yardımcısı değişti

Batı Trakya’da Rodop iline bağlı Kozlukebir Belediyesi’nde başkan yardımcılığı değişikliğine gidildi..
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Mehrikoz'a yılın ilk karı düştü: Bölge beyaza büründü

Batı Trakya’da Rodop iline bağlı Mehrikoz (Kehros) köyüne senenin ilk karı yağdı. Beyaza bürünen bölge manzarasıyla görenleri mest ediyor.
Devamını oku...