Pfizer’in CEO’su Bourla: Baharda normale dönüyoruz - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Pfizer’in CEO’su Bourla: Baharda normale dönüyoruz

Dünyaca ünlü Amerikan ilaç devi Pfizer’in CEO’su Albert Bourla, pandeminin gidişatıyla ilgili olarak iyimser olduğunu söylerken, bahar aylarında normale dönmeye başlayacağımızı belirtti.

‘Kısa süre içerisinde hayalarımızı geri alacağız’ diyen CEO, ‘elimizdeki araçlar sayesinde bunu bahar aylarında gerçekleştirebilecek durumdayız’ diye ekledi.

Pfizer, ürettiği Paxlovid koronavirüs hapının üretiminin bir kısmı için Fransa’nın Novasep şirketiyle işbirliği yaparken, Bourla, önümüzdeki 5 yıllık süreçte Fransa’ya 520 milyon evroluk yatırım yapacaklarını bildirdi.

Ünlü CEO, Paxlovid’in belirtilerin görüldüğü andan itibaren alınması halinde hastalanma ve ölüm riskini yüzde 89 oranında azalttığını da vurguladı.

Aşıların ve doğal bağışıklığın çok uzun sürmediğine tekrar dikkat çeken Bourla, ilk üç dozdan sonra, daha iyi korunmak için yılda 1 kez aşı vurdurulmasına gerek olacağını tahmin ettiğini kaydetti.

Öte yandan Yunanistan Sağlık Bakan Vekili Mina Gaga da benzer yönde konuşurken, bahar aylarından itibaren durumun düzeleceğini, Paskalya yortusunda kapanma olmayacağını, ancak her ihtimale karşı önümüzdeki iki hafta dikkatli olmamız gerektiğini belirtti.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da kapalı alanlarda da maskeleri çıkarıyoruz

Yunanistan’da hükümet, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanları Heyeti’nin tavsiyeleri doğrultusunda 1 Haziran’dan itibaren kapalı alanlarda da maske zorunluluğunun son bulmasına karar verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kafe ve restoranlarda ne zaman maske takmalıyız?

Yunanistan’da 1 Mayıs itibariyle maske zorunluluğu kaldırılmış olsa da, kafe ve restoranların iç kısmında sürüyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Havaalanı ve uçaklarda maske zorunluluğu son buluyor

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) ile Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı (EASA) havaalanı ve uçak seferlerinde maske zorunluğunun son bulmasını önerdiler.
Devamını oku...