Boykot: Batı Trakya'da veliler çocuklarını azınlık okullarına göndermedi - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Boykot: Batı Trakya’da veliler çocuklarını azınlık okullarına göndermedi

Azınlık Okulları Encümenler Birliği’nin çağrısı kapsamında Batı Trakya genelindeki azınlık okullarında 17 Aralık Cuma günü boykot gerçekleştirildi.

Devlet yetkilileriyle diyalog çağrısına cevap alamadıklarını ve velilerin taleplerin dikkate alınmadığını belirten Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, gasp edilen eğitim haklarına dikkat çekmek ve bu duruma tepki göstermek amacıyla 17 Aralık Cuma günü çocukları okullara göndermeyeceklerini açıklamıştı.

Hükümetin aldığı kararla azınlığın özerkliğine müdahale olarak görülen cuma namazı saatlerinde yapılan değişiklik sonrası gerçekleştirilen boykot çerçevesinde veliler çocuklarını okullara göndermediler.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan'a girişler hakkında yeni NOTAM

Yurtdışından Yunanistan’a girişlerde uygulanan mevcut koronavirüs Kovid-19 salgını ile ilgili tedbir ve yasaklar yayınlanan yeni NOTAM ile 7 Şubat Pazartesi gününe kadar uzatıldı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Zorlu Yunanistan'da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu

Zorlu Energy Solutions (ZES), Yunanistan’da şarj istasyonu kurmak için şirket kurdu. Kurulan şirketin adı ZES Solutions I.K.E. oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 18.333 vaka 73 ölüm 668 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 22 Ocak Cumartesi günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 18.333 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...