Profesör Linu: ‘Aşılanmamış birçok genç hastalanacak ve ölecek’ - Azınlıkça
Yunanistan Batı Trakya Haber

Profesör Linu: ‘Aşılanmamış birçok genç hastalanacak ve ölecek’

Atina EKPA Üniversitesi Tıp Fakültesi Epidemiyoloji Profesörü Athina Linu, pandeminin seyri ve Yunanistan çapında sürdürülen aşılama programı hakkında konuştu.

Pazartesi sabahı MEGA TV’de bir programa katılan Profesör Linu, nüfusun büyük bir bölümü aşı vurulmadığında ülkedeki vakaların arttığını söyledi. Bu yüzden entübe hasta sayısının artacağını öngören Profesör, ayrıca ölüm oranlarının da yükseleceğini kaydetti. Athina Linu, entübe olanların yüzde 95’inin aşı vurdurmamış hastalar olduğunu vurguladı.

Profesör Linu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yaşlılarda ölüm daha yaygın olsa da, aşılanmamış gençlerin çoğu hastalanacak ve gençlerde de ölümler olacak. Bu ölümler ille altta bir başka rahatsızlığı bulunan insanlar arasında olmayacak. Bir genç kadın hamileyken koronaya yakalanırsa, hayatını kaybetme olasılığı üç kat daha fazla. Bu nedenle hepimizin aşı olması gerekiyor” dedi.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 1100 vaka 24 ölüm 337 entübe

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 26 Eylül Pazar günü yaptığı duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde toplam 1.100 koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunan araştırması: Pfizer ile tam aşılamadan sonra 6 ay antikor yeterli düzeyde kalıyor

Koronavirüs salgınına karşı Yunan hükümetinin aşılanma kampanyası sürerken, aşı vurdurmayanların ise hayatını zorlaştıran ve para ödemelerini sağlayan kurallar artarak devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Koronavirüsün sonunu getirebilecek antibiyotik

Yapılan klinik incelemeler, molnupiravir antibiyotiğinin koronavirüs bulaşmış hastalarda olumlu etki yarattığını gösterdi.
Devamını oku...