Yunanistan Batı Trakya Haber

ECDC: Aşı vurduranlar maske takmayabilir

Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC), koronavirüs aşısının her iki dozunu da vurdurmuş olan vatandaşlar için sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi önlemlerin zorunlu olmaktan çıkarılabileceğini duyurdu.

‘Aşılama programları sürerken maske kullanımı ve sosyal mesafe gibi önlemlerde gevşetilmeye gidileceğini bildirmemiz cesaretlendirici rol oynayacaktır’ denilen ECDC açıklamasında, diğer önlemlerin gevşetilmesinin ise aşamalı olarak gerçekleşmesi gerektiğine dikkat çekiliyor.

An itibariyle koruma önlemlerinin devam etmesi gerektiğini bildiren ECDC, özellikle yaşlı ve hassas insanlarla temas durumunda iki kat dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor.

YouTube kanalımıza ABONE OLUN. Bekliyoruz!
Azınlıkça’ya Google Haberler’de ABONE OLUN Sizi bekliyoruz
Azınlıkça’ya Viber’da ABONE OLUN. Haberlerimizi ilk siz okuyun
Azınlıkça’ya Telegram’da ABONE OLUN. Haberler telefonunuza gelsin

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılar platformu ne zaman açılıyor?

Yunanistan’da 30-39 ve 40-44 yaş grupları için tüm aşılarla başvuru platformunun Mayıs ayının son 10 günü içerisinde açılacağı belirtildi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Korona retçisi rahip koronadan öldü: Cenazesinde önlemler yok sayıldı

Yunanistan’ın Selanik şehrinde koronavirüs retçisi rahip Haralambos, koronavirüse yakalandı ve yaklaşık bir ay verdiği yaşam mücadelesini kaybederek son nefesini verdi.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Kozlukebir’de aşılama merkezleri kurulacak mı?

Batı Trakya’nın Rodop iline bağlı Kozlukebir (Arriana) Belediyesi’nde ilk başlarda ilan edilen aşılama merkezlerinin kurulmaması tepkilere neden oluyor.
Devamını oku...