Yunanistan Batı Trakya Haber

Amerikan Endurance gemisi askeri tatbikat için Dedeağaç’a geliyor

Dedeağaç (Alexandroupoli) Limanı Şirketi, Amerikan Endurance gemisinin Dedeağaç Limanı’na geleceğini duyurdu.

İlk defa Temmuz 2020’de Dedeağaç Limanı’na gelmiş olan 264m-32m boyutlarındaki devasa gemi, limana gelmiş olan en büyük gemi.

Geminin, müttefikler ile Ağustos ayında son bulacak olan bir dizi askeri tatbikat için limana geldiği bildirilirken, Yunanistan Komünist Partisi’nin (KKE) Doğu Makedonya-Trakya örgütü ise bu habere tepki gösterdi.

KKE, bu askeri tatbikatların SYRİZA döneminde başlatılan Yunan-Amerikan dostluğu kapsamında gerçekleştiğini, ND’nin de aynı savaş politikasını yürüttüğünü belirtirken, yolları, havayolları, demiryolları ve limanı harap halde olan Dedeağaç’a binlerce yabancı askerin gelerek vatandaşların evlerinin dibinde askeri tatbikat yapacaklarını, bunun kabul edilemez olduğunu bildirdi.

About author

Articles

Journalist, writer and editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe dahil 5 ilde tv frekansları bugün değişiyor

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilinde televizyon kanallarının frekanslarının 26 Şubat Cuma günü itibariyle değişeceği duyuruldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Rodop’ta orman haritasına itiraz yağıyor

Batı Trakya’nın Rodop ili için yayınlanan son orman haritasında pek çok sahipli arazinin orman arazisi olarak göründüğü ve bunun düzeltilmesi için itirazların yapılacağı tahmin ediliyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine ve çevresinde 1500 kişi ehliyet için sıra bekliyor

Yunanistan genelinde olduğu kadar Batı Trakya’da da sürücü adayları, pandemi nedeniyle pratik ve teorik derslerin yapılamamasından dolayı sürücü ehliyeti alamıyor.
Devamını oku...