Yunanistan Batı Trakya Haber

Araba ehliyetiyle motosiklet sürülebilecek mi? Yeni gelişmeler var

Yunanistan Ulaştırma Bakanlığı, araba ehliyeti olanların 50cc’ye kadar olan motosikletleri de sürmesini serbest bırakacağı yeni düzenlemeyi meclise getirmeye hatırlanıyor.

Kasım 2020’de de gündeme gelen konu, sürücü kursu sahiplerinin tepkisini çekmiş, hükümet bu konuda geri adım atmıştı.

Ancak şimdi düzenlemenin meclise geleceği ve araba ehliyeti olanlar için 50cc altındaki motosikletlerin kullanımının serbest bırakılacağı, 125cc’ye kadar olan motosikletler için ise sadece pratik sınav veya seminer gerekeceği eklendi.

Bunun için ise tek koşul, sürücünün en az 6 yıllık ehliyeti olması ve 27 yaşının üzerinde olması olarak belirlenmiş durumda.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Günlük 3 bin vaka olursa tüm Yunanistan için katı sokağa çıkış yasağı gündemde

Yunanistan geneli koronavirüs vaka sayısının düşmemesi ve entübe hasta sayısının artması nedeniyle yetkililer tüm ülke çapında katı sokağa çıkma yasağı getirilmesini değerlendiriyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan bir kez daha depremle sallandı: Bu kez 5,9

Yunanistan üst üste depremlerle sallanıyor. Dün gerçekleşen depremin ardından yine Elassona bölgesinde bu sefer 5,9 şiddetinde deprem oldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Yunanistan’da 2219 vaka, 35 ölü

Ulusal Kamu Sağlığı Kurumu EODY 4 Mart Perşembe günü duyuruyla son 24 saat içerisinde Yunanistan genelinde 2219 yeni koronavirüs vakası tespit ettiklerini açıkladı.
Devamını oku...