Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’dan bir bölgeye indirimli elektrik talebi

Evros SYRIZA Milletvekili Natasa Gara, elektrik kesintisinden dolayı zarara uğrayanlara sunulacak indirimli elektrik faturası uygulamasına Evros ilinin de dahil edilmesini istedi.

Başkent Atina’da (Attiki Eyaleti’nde) ‘Midia’ kötü hava dalgası esnasında ağaçların elektrik direklerinin üzerine devrilmesi sonrasında birçok bölgede elektrikler gitmiş, on binlerce vatadaş mağdur olmuştu.

Bu bölgede elektrik kesintisinden dolayı mağdur olan vatandaşlar için yüzde 30 indirimli fatura uygulanacağı kaydedilirken, Evros Milletvekili, Evros ilinin de bu uygulamaya dahil edilmesini istedi.

Dimetoka (Didimotiho) ve Kumçiftliği’nde (Orestiada) de yaşanan son doğal afette 3 gün boyunca elektriklerin kesik olduğunu ve vatandaşların mağdur olduğunu belirten Gara, Evros’un neden uygulamaya dahil edilmediğini sordu.

About author

Articles

Editor-in-Chief of Azınlıkça. Journalist and podcaster based in Komotini, covering Thrace, Greece and Cyprus.
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Mehrikoz halkı rüzgar tribünlerine karşı çıkıyor

Rodop ilinin Mehrikoz (Kehros) köyünde yerel halk, köy civarındaki ‘Lofos-Pulia’ bölgesinde kurulması planlanan rüzgar tribünlerine karşı bir manifesto hazırladı.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Batı Trakya’da yasaklara uymayan kahveciye gözaltı ve 5 bin evro ceza

Yunanistan genelinde olduğu gibi Batı Trakya’da polis ekipleri, koronavirüs yasaklarına uyulup uyulmadığını denetlemeye devam ediyor.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Dimetoka’da Hemşirelik bölümü kapanıyor: Yerine Psikoloji bölümü geliyor

Trakya Dimokritos Üniversitesi’nin Dimetoka’daki (Didimotiho) Hemşirelik Bölümü’nün kapatılması kararlaştırıldı.
Devamını oku...