Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’deki akbabanın ölüm nedeni belli oldu

Son zamanlarda Gümülcine (Komotini) ve Kurtbeyli (Mesohori) semalarında dolaşan akbabanın ölüm sebebi açıklandı.

‘Animal Care’ Veterinerlik ekibinden Erifili Kasti ve Lambrini Cocu tarafından gönüllü olarak tedavi edilen ancak kurtarılamayan Sibir’in kurşun yutarak bağırsağının tıkandığı, kendisine ateş edilmediği bildirildi.

Ksanthippi Paraskeva’nın Sibir’i karın içinde bitkin ve uçamayacak halde bulup kendilerine götürdüğü, ilk müdahalelerin yapıldığı ancak yeterli olmadığı bildirildi.

Çekilen röntgenlerde şanssız akbabanın bağırsağında kurşun olduğunun görüldüğü, ölümü sonrası nekropsi için Selanik’e gönderildiği, büyük ihtimalle gastrointestinal obstrüksiyon veya kurşunun içerdiği toksit maddeler sebebiyle öldüğü belirtildi.

Nekropside toksolojik incelemeler kadar enfeksiyonel hastalıkların da incelenmekte olduğunu belirten veterinerler, Sibir’in kesinlikle ateş edilme sebebiyle ölmediğini, yuttuğu kurşun nedeniyle öldüğünü ekliyorlar.

About author

Articles

Journalist and Editor of Azınlıkça
İlgili Haberler
Yunanistan Batı Trakya Haber

Bir Gümülcine geleneği: Cuma Simidi

Gümülcine (Komotini) şehrinin geleneklerinden birisi de, Cuma Simidi olarak bilinen ve cuma akşamları fırınlarda sıraya girilip alınan sıcak çıtır simitler olsa gerek.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

İskeçe dahil 5 ilde tv frekansları bugün değişiyor

Batı Trakya’nın İskeçe (Xanthi) ilinde televizyon kanallarının frekanslarının 26 Şubat Cuma günü itibariyle değişeceği duyuruldu.
Devamını oku...
Yunanistan Batı Trakya Haber

Gümülcine’deki işletmeler için kaldırıma masa-sandalye başvurusu

Batı Trakya’nın Gümülcine (Komotini) Belediyesi, işletmeler için kamusal alan (kaldırım) kullanım izni başvurularının başladığını duyurdu.
Devamını oku...